Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Kiedy będzie gotowa obwodnica Kobylanki?

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Trwa budowa drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa.

Kiedy będzie gotowa obwodnica Kobylanki?
Wykonawca rozpoczął już rozścielanie asfaltu. Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace bitumiczne na budowie drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Jeszcze w tym roku wykonawca zamierza wykonać w całości nową jezdnię obwodnicy. Droga powinna być gotowa do jesieni przyszłego roku. W ramach zadania zostanie wybudowana II (północna) jezdnia obwodnicy o długości 6,4 km, powstanie droga wspomagająca Szczecin Zdunowo-Niedźwiedź oraz łącznica na węźle Kobylanka (Motaniec). Dotychczasowa jezdnia otrzyma nową nawierzchnię.

Obwodnica Kobylanki jest częścią drogi krajowej nr 10, która łączy Szczecin z Warszawą przez Bydgoszcz i Toruń. Trasa ta ma w przyszłości stać się drogą ekspresową. Obecnie trwa również budowa obwodnicy Wałcza, która gotowa jest w 85 proc. Wykonawca, firma Energopol, ma problemy finansowe, ale deklaruje dokończenie inwestycji.  Ta dwujezdniowa droga ekspresowa wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy, ma długość 17, 8 km i omija Wałcz od północnego wschodu.

Pozostałe odcinki drogi S10 są w przygotowaniu w ramach około 20 mln złotych przyznanych przez Ministra Infrastruktury w 2017 roku. W tym roku będą uzyskiwane decyzje środowiskowe, które wyznaczą przebieg drogi od węzła Kijewo w Szczecinie do obwodnicy Piły. Następnie będą prowadzone badania geologiczne i prace nad dalszą dokumentacją, tak aby w 2021 roku być w gotowości do przetargu na zaprojektowanie i budowę.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA