Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Tesco zmniejsza asortyment w sklepach

Dodano: rok temu Autor:

W ostatnich tygodniach następują duże zmiany w sklepach sieci Tesco.

Tesco zmniejsza asortyment w sklepach
Część nich została lub zostanie sprzedana, w pozostałych redukowana jest oferta.

Sieć Tesco poinformowała, że w najbliższym czasie sprzeda lub zamknie swoje sklepy m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Gliwicach, Tychach, Bydgoszczy, Gdyni, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. Na liście nie ma hipermarketu przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie, ale placówki nie ominęły zmiany.

Przedstawiciele formy Tesco chcą, by pozostałe sklepy były dostosowane do szybszej i łatwiejszej obsługi klienta. W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona, co można już zaobserwować w Stargardzie.

- Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów, odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym. Nasze hipermarkety kompaktowe i supermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych, wraz z popularną marką odzieżową F&F czy sezonowymi produktami przemysłowymi – powiedział Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej. Władze Tesco nie poinformowały czy lista zamknięć sklepów będzie się wydłużać.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rafał Trzaskowski w Stargardzie. Photos by Jan Rybaczuk