Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Święto Policji w Stargardzie

Dodano: 6 miesięcy temu

Były gratulacje, podziękowania za współpracę i czas na podsumowania – za nami obchody Święta Policji.

Święto Policji w Stargardzie
Przyznano także odznaczenia dla funkcjonariuszy, którzy w ubiegłym roku wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w wykonywane obowiązki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

- Wizją prezydenta Rafała Zająca jest Stargard przyjazny mieszkańcom. Aby dobrze się tu żyło, musi być też bezpiecznie. Takie poczucie dają nam policjanci z naszego miasta, którzy z zaangażowaniem podchodzą do swojej niełatwej pracy. Gratulacje dla funkcjonariuszy są absolutnie zasłużone. Życzę, aby dopisywało wam zdrowie i siły potrzebne do pełnienia służby. Zapewniam, że wsparcie Miasta dla Policji będzie kontynuowane – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Tylko w tym roku Stargard przeznaczył blisko 70 000 zł na dodatkowe partole na ulicach miasta. Ponad 220 000 zł zostało natomiast przekazane na dofinansowanie do zakupu czterech radiowozów, które patrolują ulice Stargardu i są wykorzystywane podczas interwencji.

Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak przekazał na ręce zastępcy prezydenta Ewy Sowy podziękowanie za wkład pracy w utrzymanie bezpieczeństwa i wsparcie KPP w codziennej pracy. Zastępca prezydenta Piotr Mync został uhonorowany Krzyżem Niepodległości Klasy I za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów.

W czasie uroczystości awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w sumie 74 funkcjonariuszy: 1 na stopień oficera, 34 na podoficera, 30 na aspiranta oraz 9 na stopień szeregowego.

W tym roku mija 100 lat od powołania Policji Państwowej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański - GALERIA