Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Perełki filmowe w SCK – Vice

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Polityka zawita do najbliższego Czwartkowego Spotkania Klubu Filmowego.

Perełki filmowe w SCK – Vice
Na ekranie zostanie zaprezentowany film w reżyserii Adama McKaya pt. Vice”.

Tym razem reżyser znany z kontrowersyjnego filmu o genezie kryzysu finansowego w 2008 roku pt. „The Big Short” na warsztat wziął barwną postać wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych - Dicka Cheneya. Również i w tym dziele nie zabrakło obrazu jasnych i ciemnych stron amerykańskiej polityki.

W „Vice” widz obserwuje jak główny bohater wspina się po kolejnych szczeblach politycznej kariery, aż do miejsca, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje o losach całych Stanów Zjednoczonych. Szczyt jego kariery politycznej przypada za kadencji prezydenta George’a W. Busha.

Główną rolę wiceprezydenta odgrywa Christian Bale. Aktor również współpracował z reżyserem przy poprzedniej produkcji. Tym razem w trakcie budowania kreacji mógł wykazać się całym zgromadzonym warsztatem aktorskim. Przez cały film obserwujemy, jak zmienia się sposób myślenia i zachowanie charyzmatycznego bohatera, co jest odpowiedzą na zmiany zachodzące w światowej gospodarce oraz społeczeństwie. Do tego dochodzi pokusa władzy i żądza bogactwa. Wiarygodności postaci dodaje zmiana wizerunku, jaką aktor musiał przejść na potrzeby filmu. U boku Bale’a na ekranie zobaczmy: Amy Adams, Steve’a Carelala oraz Sama Rockwella.

Adama McKay w charakterystyczny dla siebie sposób przeprowadził widzów przez kolejną historię USA pełną ironicznych dialogów oraz groteskowych sytuacji. Film w tym roku był nominowany w ośmiu kategoriach do Oscarów i zdobył jedną statuetkę za Najlepszą charakteryzację i fryzury. Wcześniej na swoim koncie zgromadził nagrody w postaci: Złotego Globa dla Najlepszego aktora w komedii i musicalu, BAFTA za Najlepszy montaż oraz trzy nagrody Critics Choice, również dla głównego aktora oraz za charakteryzację.  

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego rozpocznie się o godz. 18.30. Bilety w cenie 10 zł do zakupienia w kasie kina oraz pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Vice#gth

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja- GALERIA