Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Wesoła Sobota w Bibliotece – Czas wiosny, czas radosny

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W sobotę w Książnicy Stargardzkiej dzieci wypatrywały oznak wiosny.

Wesoła Sobota w Bibliotece – Czas wiosny, czas radosny
W sobotę w Książnicy Stargardzkiej dzieci wypatrywały oznak wiosny.

Pani Marylka wdała się z dzieciakami w rozmowę o wiosennej przyrodzie i następujących po sobie porach roku. Jak zwykle nie miała szans. Stargardzkie maluchy wiedzą wszystko, jakie wiosną przylatują do nas ptaki, jakie kwitną kwiaty, jakie można spotkać owady i jak się zmienia przyroda w różnych porach roku.

Wśród czytanych przez Panie bibliotekarki opowieści o kiełkujących roślinach i powracających ptakach nie mogło zabraknąć ulubionego przez wszystkich teatrzyku. Tym razem Agatka, bohaterka wiosennego przedstawienia zebrała pierwsze wiosenne kwiatki podczas spaceru. Pani Wiosna była bardzo zła, bo te pierwsze, kruche oznaki wiosny są pod ochroną i nie wolno ich zrywać. Agatka zrozumiała swój błąd i udobruchała Wiosnę, bo ta już zamierzała więcej nas nie odwiedzać. Teraz każde dziecko w Stargardzie wie, że wiosenne kwiatki rosnące w lesie są prawnie chronione i nie wolno ich zrywać lub niszczyć.

Najważniejszym wydarzeniem wiosennej soboty było malowanie bibliotecznych regałów. Teraz książkowe bumerangi w Książnicy Stargardzkiej będą oczekiwały na swoich nowych czytelników na pięknych, kolorowych regałach ozdobionych wiosennymi kwiatkami, motylkami i kroplami lekkiego, wiosennego kapuśniaczka.

Jak przystało na poważne dzieło, malowidło dzieci będzie podpisane imionami wykonawców, a byli to mali artyści: Kacper, Kuba, Michalina, Sebastian, Julia, Natalia, Zuzanna, Paweł, Klaudia, Lila, Karolina, Emilia, Milena, Pola, Barbara, Piotr, Dalia, Milita, Juliusz, Aniela, Tomasz.

Za tydzień wyjątkowa gratka czeka dzieci w wieku 7 – 10 lat. W sobotę, w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym odbędą się warsztaty z robotyki. W zajęciach może uczestniczyć ograniczona liczba dzieci, dlatego Panie bibliotekarki przyjmują zapisy pod numerem telefonu: 91 578 82 46.

Dla młodszych dzieci odbędą się zajęcia w Dziale Multimedialnym.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1