Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Perełki filmowe w SCK – Mój piękny syn

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Czwartkowe Spotkanie Klubu Filmowego zaprasza na wzruszającą historię o młodzieńczej walce z uzależnieniem.

Perełki filmowe w SCK – Mój piękny syn
Na ekranie zostanie zaprezentowany dramat biograficzny pt. „Mój piękny syn”.

„Mój piękny syn” to ekranizacja powieści Davida Sheffa, która została napisana pod tym samym tytułem. Reżyserii filmy podjął się Felix Van Groeningen, kojarzony do tej pory z takimi tytułami, jak: „Boso, ale na rowerze”, „W kręgu miłości” oraz „Belgica”. Najnowszy film jest pierwszym anglojęzycznym dziełem reżysera. 

Głównym bohaterem dramatu jest nastolatek o imieniu Nick. Chłopak wychowuje się w kochającej rodzinie i obecnie jest na etapie poszukiwania swojej drogi życiowej. Pewnego dnia ojciec odkrywa, że pod maską grzecznego młodzieńca kryje się osoba uzależniona od narkotyków. Moment ten sprawia, że cała rodzina jednoczy siły, aby pomóc Nickowi przezwyciężyć jego nałóg.

 „Mój piękny syn” to przede wszystkim film o bezwarunkowej i wiecznej ojcowskiej miłości. Od momentu poznania prawdy ojciec głównego bohatera – David podejmuje się trudnej walki o odzyskanie ukochanego syna. W filmie nie brakuje też takich uczuć jak rozczarowanie, duma oraz zwątpienie. Reżyser pokazuje na ekranie prawdziwą rodzinę, której członków łączą zarówno wzloty, jak i upadki.

Zdecydowanie w całym obrazie wzruszająca jest kreacja głównego bohatera, stworzona przez – Timothée’a Chalameta . W rolę rodziców wcieli się natomiast: Steve Carell oraz Amy Ryan.
Dramat został nagrodzony podczas festiwali: Hollywood Film Awards, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago oraz Aspen FilmFest. Od momentu premiery zdobył również wiele wyróżnień.

Seans Czwartkowego Spotkania Klubu Filmowego odbędzie się 14 marca o godz. 18.30. Bilety już teraz można zakupić pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Moj_Piekny_Syn#gth lub w kasie kina. Cena biletu – 10 zł.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1