Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Wieczór z poezją miłosną

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

W weekendowe obchody Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn świetnie wpisał się spektakl „W oczekiwaniu rozkoszy”.

Wieczór z poezją miłosną
W weekendowe obchody Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn świetnie wpisał się spektakl „W oczekiwaniu rozkoszy”.

Wyreżyserowany przez Tatianę Malinowską-Tyszkiewicz wieczór z poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej prowadził widzów przez różne emocje związane z miłością.

Utwory Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej urzekają niepowtarzalnym klimatem. Zamknięte w krótkich formach odcienie miłości, szczęścia i nieszczęścia, tęsknoty, pożądanie, przemijanie i oczekiwanie, uczucie przedstawione w sposób bezpośredni i naturalny urzekało stargardzką widownię. Wybrzmiały również najbardziej znane strofy poetki:
„Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
lecz widać można żyć bez powietrza!”


Recytację Aleksandry Wolińskiej w przedstawieniu wzbogacały akordeonowe tanga, linia melodyczna piosenki „Padam, padam” mówiącej o tęsknocie do kochanka przywoływanej przez melodię oraz inne utwory grane przez Tomasza Staniszewskiego. Całości dopełniał pokaz slajdów z obrazami różnych autorów i w różnej technice o wspólnym temacie miłości i bliskości.
Na życzenie zachwyconej i zauroczonej publiczności akordeonista zagrał bisy.
Przedstawienie prezentowane było po raz pierwszy, pewnie nie ostatni.

Warto wypatrywać tytułu „W oczekiwaniu rozkoszy” w naszym portalowym cyklu „Spędzaj Czas Kulturalnie”, w którym prezentujemy różne wydarzenia prezentowane w Stargardzkim Centrum Kultury.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1