Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Perełki filmowe w SCK – Dom, który zbudował Jack

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Środowe Kino Studyjne zaprasza widzów na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

Perełki filmowe w SCK – Dom, który zbudował Jack
A wszystko to za pośrednictwem dzieła Larsa von Triera pt. „Dom, który zbudował Jack”.

„Dom, który zbudował Jack” to długo wyczekiwany thriller w reżyserii Larsa von Triera. W dorobku artysty znajdują się, już takie kinowe hity, jak: „Antychryst”, „Melancholia” oraz „Nimfomanka”. Tym razem reżyser postanowił w swoim najnowszym filmie połączyć drogi sztuki oraz zbrodni.
Thriller przedstawia historię kilku lat z życia seryjnego mordercy o tytułowym imieniu – Jack. Na co dzień bohater pracuje jako inżynier, a prywatnie przejawia głębokie zainteresowanie sztuką pod każdą postacią. Fascynuje go zarówno malarstwo, architektura, literatura, jak i muzyka. Zamiłowanie do sztuki Jack przekłada na swoje zbrodnie, czyniąc każdą z nich wybitnym dziełem własnego autorstwa. Perfekcjonizm nakazuje mu jednak stworzyć dzieło idealne, którego przekaźnikiem byłaby zbrodnia idealna.

Lars von Trier stworzył mroczne dzieło po obejrzeniu, którego nie można zostać obojętnym. A jego kunszt reżyserski przejawia się pod postacią umiejętnego wplecenia elementów czarnej komedii w tę makabryczną historię.

Film miał swoją premierę na świecie w maju ubiegłego roku, natomiast w polskich kinach pojawił się z początkiem tego roku. Szczególne uznanie zyskał w oczach duńskich krytyków filmowych, gdzie zdobył najważniejszą nagrodę filmową i telewizyjną pod postacią dwóch Robertów: za najlepsze zdjęcia oraz efekty specjalne. Dużą rolę odgrywa również obsada filmu. W rolach głównych występują: Matt Dillon, Uma Thurman oraz Bruno Ganz.

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza wielbicieli kina skandynawskiego na seans w środę o godz. 18.30. Bilety w cenie 14 zł do zakupienia w kasie kina oraz pod linkiem http://kino.sck.stargard.pl/film/Dom_Ktory_Zbudowal_Jack#gth .

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1