Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Dla kogo pieniądze z Programu "Mama+"?

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Od 1 marca osoby, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły, mogą ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

Dla kogo pieniądze z Programu "Mama+"?
Jakie warunki trzeba spełnić?

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może otrzymać osoba, która nie posiada dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania i jest matką w wieku co najmniej 60 lat, która urodziła i wychowała lub tylko wychowała co najmniej 4 dzieci lub ojcem, który ukończył 65 lat i wychował co najmniej 4 dzieci, ponieważ matka dzieci zmarła, porzuciła je lub przez długi czas ich nie wychowywała.

Aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające trzeba zgłosić o nie wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jego druk można znaleźć w placówkach ZUS i KRUS oraz na www.zus.pl. Świadczenie wynosi 1100 zł i będzie corocznie waloryzowane. W przypadku pobierania emerytury lub renty w najniższej wysokości, świadczenie to będzie uzupełniane do wysokości najniższej emerytury.

Szacuje się, że z nowych przepisów skorzysta ok. 65 tys. osób, które dziś nie mają prawa do emerytury lub renty i 20,8 tys. osób, które pobierają świadczenia poniżej poziomu najniższej emerytury. - Program Mama 4+ to pierwszy taki program, który nadaje wieloletniej, codziennej pracy na rzecz rodziny i wychowaniu dzieci, ogromną wartość i jest odpowiedzią na rosnącą z latami potrzebę społeczną. Dzięki Mama 4+, osoby te nie będą pozostawione same sobie na starość- podsumowuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VII Jesienny Jazz - koncert w PSM - GALERIA