Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Jerzy Owsiak zrezygnował z WOŚP

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Jurek Owsiak nie jest już szefem fundacji WOŚP. Z funkcji zrezygnował po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak zrezygnował z WOŚP
Jurek Owsiak nie jest już szefem fundacji WOŚP. Z funkcji zrezygnował po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Tragiczny poniedziałek. Po wielogodzinnej operacji i walce do samego końca, w szpitalu w Gdańsku zmarł wieloletni prezydent tego miasta – Paweł Adamowicz. Niestety tragiczny atak miał miejsce podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojawiło się wiele głosów, że to wspomniana fundacja i stojący na jej czele Jerzy Owsiak są winni temu zdarzeniu.

W związku z tymi pomówieniami, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji szefa zarządu i fundacji. Fundacja traci w tym momencie twarz i duszę wielkiej charytatywnej akcji wzbogacającej polskie szpitale o niezbędny sprzęt medyczny, która zebrała ponad miliard złotych. Przykre, że nienawiść ludzka ma tak smutne konsekwencje.

Pomimo rezygnacji, fundacja wciąż ma funkcjonować. 

Przypomnijmy.
W niedzielę 13 stycznia, podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż przed światełkiem do nieba, na scenę wbiegł uzbrojony mężczyzna i ugodził prezydenta Gdańska kilka razy nożem. Poszkodowany w stanie bardzo ciężkim natychmiast trafił na stół operacyjny do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Walka o życia toczyła się do późnych godzin nocnych, a sama operacja trwała ponad 5 godzin.

Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz z zawodu był prawnikiem, do tego piastował funkcję samorządowca. Sprawował urząd prezydenta miasta Gdańska nieprzerwanie od ponad 20 lat. Urodził się w Gdańsku w 1965 roku.

Jako 25-latek aktywnie zaczął udzielać się w politycznie. Dostał się na stanowiska radnego Gdańska z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Później przez 3 lata działał pod szyldem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Od 1994 roku przez kolejne cztery lata piastował stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – z ramienia Partii Konserwatywnej, a później Stronnictwa Konserwatywno-Liberalnego.

Karierę prezydencką zaczął w 1998 roku – został radnym jako przedstawiciel AWS i objął urząd prezydenta Gdańska. W 2001 założył gdańskie struktury Platformy Obywatelskiej. W 2002 pozostał na stanowisku na kolejną kadencję, jak się okazało wcale nie ostatnią. Zwyciężał jeszcze w wyborach w 2006, 2010, 2014 i 2018 roku.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
BLISKO, DALEKO. Koncert z piosenkami Ewy Krysian - GALERIA