Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

12 listopada dodatkowym dniem wolnym od pracy

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W nocy z 23 na 24 października Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

12 listopada dodatkowym dniem wolnym od pracy
W związku z tym w naszym kalendarzu pojawi się kolejny 14 już dzień ustawowo wolny od pracy.

Uchwalona ustawa zakłada, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. W ten sposób Polacy otrzymali możliwość dłuższej celebracji tego ważnego wydarzenia historycznego, jakim jest 100-lecie odzyskania niepodległości. Za przyjęciem projektu głosowało 233 posłów, 105 było przeciwko, a 77 osoby wstrzymały się od głosu.

Z uchwalonego dnia wolnego nie będą mogli skorzystać jednak wszyscy pracownicy. W tym dniu nie będzie obowiązywać zakaz handlu, a także pracownicy służb ratowniczych i mundurowych będą normalne wykonywać swoje obowiązki. Zgodnie z przyjętą ustawą funkcjonować będą również szpitale oraz ambulatoria, a umówione wcześniej wizyty odbędą się w wyznaczonym terminie.

Jeżeli w tym dniu pracownik będzie musiał stawić się w miejscu pracy, wówczas przysługuje mu możliwość odbioru dnia wolnego w innym wybranym terminie. O ile powyższa opcja nie będzie możliwa do zrealizowania, wówczas pracownik otrzyma ekwiwalent pieniężny w wysokości 100% wynagrodzenia za każda przepracowaną godzinę w święto. W sytuacji, gdy pracodawca nie wyrazi zgody na żadne z rozwiązań i złamie przepisy może zostać ukarany karą grzywny w wysokości 1 do 30 tys. złotych.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III Maraton Szosowy Spectrumbike Nowogard im. Pawła Zugaja- GALERIA