Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Od 1 października OC i dowód rejestracyjny w CEPiK

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

Już w najbliższy poniedziałek wchodzą w życie kolejne zmiany w noweli Prawa o ruchu drogowym.

Od 1 października OC i dowód rejestracyjny w CEPiK
Od teraz w trakcie kontroli drogowej kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i papierowej polisy OC.

1 października mija 3 miesięczny okres wdrażania zmian w systemie CEPiK 2.0., o których jest mowa w noweli Prawa o ruchu drogowym. Począwszy od tego dnia brak przy sobie dowodu rejestracyjnego lub polisy OC nie będzie karany mandatem, tak jak to miało miejsce do tej pory, w kwocie 50 zł za każdy dokument. 

W trakcie kontroli służby drogowe będą miały dostęp do wszystkich informacji w elektronicznym systemie. Zmiana będzie również dotyczyć odebrania dokumentu. Z racji tego, że służby drogowe nie odbiorą go fizycznie, w systemie będzie widniała stosowna informacja, o tym że dokument został zatrzymany. Zwrotu dokumentu w systemie dokonywać będą również uprawnione służby lub podmioty, które wydały dokument. W czasie zatrzymania kierowca otrzyma wyłącznie pokwitowanie. Wśród wymaganych dokumentów nadal pozostają dowód osobisty oraz prawo jazdy.

Powyższe zmiany nie dotyczą pojazdów, które zostały zarejestrowane poza polską. W tym przypadku w czasie jazdy nadal należy mieć przy sobie wszystkie dotychczasowe dokumenty.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1