Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ciekawy test w międzynarodowym turnieju. Spójnia jedzie do Rostocku

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Przed beniaminkiem Energa Basket Ligi pierwszy turniej. Rywale będą wymagający.

Ciekawy test w międzynarodowym turnieju. Spójnia jedzie do Rostocku
Materiał sponsorowany


Nasz zespół w najbliższy weekend rozegra dwa mecze. Spójnia podobnie, jak przed rokiem pojedzie na międzynarodowy turniej do Rostocku. W Alles Paletti Cup zagrają dwie niemieckie drużyny z zaplecza BBL. Będzie również duński Team Fog Naestved.

Spójnia zagra w sobotę o godz. 16:30 z niemieckim Niners Chemnitz. W niedzielę, w zależności od rozstrzygnięć, może trafić na Duńczyków lub Rostock Seawolves. Rywale na pewno będą wymagający, co pokazał zamknięty sparing, który odbył się w Stargardzie jeszcze w sierpniu, gdy gościł tu zespół z Rostocku.

Gospodarze awansowali na zaplecze BBL, ale w przedsezonowych grach pokazują bardzo dobrą formę. W miniony weekend pokonali mistrza Dani Bakken Bears 70:65. Trzeba też pamiętać, że rywale są na trochę innym etapie przygotowań. Niemieckie drużyny zaczynają ligę za dwa tygodnie. Niewiele później pierwszy mecz o punkty rozegra Team Fog Naestved. Spójnia ma trochę więcej czasu na przygotowania.

Będzie to na pewno kolejny ważny test dla zagranicznych koszykarzy. Takim sprawdzianem nie była gierka treningowa z Ogniwem Polbit Szczecin, która odbyła się w czwartek. Krzysztof Koziorowicz testował wtedy różne systemy i ustawienia. Dał też sporo pograć wychowankom i zmiennikom. Dobrą informacją był powrót do gry Marcela Wilczka.

Tymczasem w piątek rozpoczęła się sprzedaż karnetów. Całosezonowe wejściówki cieszą się dużym zainteresowaniem. Kibice oczekują pierwszego po 14 latach sezonu na najwyższym poziomie. Są jednak realistami. Nie spodziewają się gry o medale. W kolejce oczekujących na karnety dominował pogląd, że Spójnia powalczy o utrzymanie.

Terminarz turnieju w Rostocku:

Sobota 08.09.2018
Godz. 16:30 Spójnia Stargard - Niners Chemnitz
Godz. 19:30 Rostock Seawolves - Team Fog Naestved

Niedziela 09.09.2018
Godz. 11:00 mecz o 3. miejsce
Godz. 14:00 finał.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1