Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Polska przegrała ze Szkocją. Grał piłkarz Błękitnych

Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała w czwartek w Opolu sparingowy mecz ze Szkocją.

Goście zwyciężyli 3:1, choć do przerwy Biało-Czerwoni prowadzili 1:0. W 44. minucie gola głową zdobył Michał Skóraś. Asystował Tymoteusz Klupś. Szkoci od początku przeważali, ale w pierwszej połowie nic z tego nie wynikało.

W pierwszej jedenastce na ten mecz wyszedł pomocnik Błękitnych Stargard, Błażej Starzycki. W 28. minucie nasz piłkarz oddał strzał, który był pierwszym celnym uderzeniem na bramkę rywali. Po przerwie zmienił go Maciej Żurawski z Pogoni Szczecin, który chwilę później mógł podwyższyć na 2:0.

W drugiej połowie Szkoci udokumentowali swoją przewagę. Pomiędzy 61., a 72. minutą goście strzelili trzy gole i ostatecznie pewnie zwyciężyli 3:1. Szansa na rewanż w niedzielę w Brzegu.

Już w piątek natomiast emocje z udziałem pierwszej reprezentacji Polski. Prowadzeni przez nowego selekcjonera Biało-Czerwoni rozpoczną Ligę Narodów od wyjazdowego spotkania z Włochami. Jak wypadnie debiut Jerzego Brzęczka? Początek tego spotkania o godz. 20:45.

Polska - Szkocja 1:3 (1:0)
1:0 - Michał Skóraś 44’
1:1 - Zak Rudeen 61’
1:2 - Elliot Watt 65’
1:3 - Jack Aitichison 72’

Polska: Jakub Stolarczyk - Maciej Buławski (74’ Daniel Liszka), Michał Ozga, Jakub Kiwior, Marcin Grabowski - Tymoteusz Klupś, Jakub Sinior (68’ Przemysław Bargiel), Mateusz Bogusz, Michał Skóraś - Hubert Sobol (45’ Jan Łoś, 69’ Javier Hyjek), Błażej Starzycki (46’ Maciej Żurawski).