Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Kobylanka będzie miała swoje święto

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

W najbliższą sobotę, 9 czerwca, mieszkańcy Kobylanki będą uczestniczyli w święcie swojej miejscowości.

Kobylanka będzie miała swoje święto
Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń związanych z 70 rocznicą powstania parafii w Kobylance oraz festyn.  
           
Święto Kobylanki w sobotę rozpocznie się nadzwyczajną Sesją Rady Gminy, na której radni nadadzą honorowe obywatelstwo gminy dla przedstawiciela Watykanu- Ks. Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego, Szefa Trzeciej Sekcji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Gmina Kobylanka na uroczystość zaprosiła: Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Stargard Rafała Zająca, Posłów na Sejm: Michała Jacha, Tadeusza Cymańskiego, Komendantów Wojska Polskiego i Policji, dawnych proboszczów i księży Parafii św. Antoniego z Padwy w Kobylance.
           
Około godz. 11.15 nastąpi poświęcenie kamienia węgielnego pod Pomnik Niepodległości. Uroczystość odbędzie się przed budynkiem Urzędu Gminy, gdzie stanie przyszły pomnik. Kamieniem węgielnym będzie urna z ziemią z "Dołu Śmierci". Następnie uczestnicy uroczystości przejdą ulicami Kobylanki, by o 11.30 przy kościele wziąć udział w poświęceniu pomnika Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz pierwszego Proboszcza Parafii pw. św. Antoniego w Kobylance ks. Piotra Głogowskiego.  O godz. 12 odbędzie się Msza pontyfikalna pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Abp. dr Jana Romeo Pawłowskiego. O godz. 14.30 na Placu Zgody rozpocznie się oficjalna uroczystość z okazji "Dnia Kobylanki". Następnie około 14.45 nastąpi przemarsz wszystkich zgromadzonych z Placu Zgody do Centrum Kultury i Rekreacji. Po drodze, przy "Wieńcu Zgody" będą zbierane podpisy od wszystkich uczestników uroczystości "na wieczną rzeczy pamiątkę".

Od godz. 14 na placu przy CKiR trwał będzie festyn z okazji Dnia Kobylanki. Do godz. 16 organizatorzy przygotowali konkursy i zabawy dla dzieci. Później wystartuje wspólne biesiadowanie z przybyłymi gośćmi, a w programie będzie można wysłuchać i zobaczyć wspólny występ Zespołu Kalina i Lipka oraz Polanie z Kobylanki Gorlickiej, program artystyczny w wykonaniu dzieci z przedszkola ‘NUTKA”, występ artystyczny dzieci z przedszkola „Bądź Patriotą”, koncert Felipe Alonso Cespedes Sanchez oraz szlagiery w wykonaniu Krzysztofa Kalki. Uczestnicy festynu będą mieli szansę wysłuchania także występu Zespołu Harmonijek Ustnych „ANIMATO” i występ zespołu tanecznego KEEP.

Na godzinę 20:00 zaplanowana jest zabawa taneczna pod gwiazdami- „W  rytmach DANCE”, którą poprowadzi DJ MAGIC. Biesiadników będzie czekać podczas festynu sporo atrakcji m.in. przejazd bryczką, fotobudka, malowanie włosów, dmuchany zamek, gry, zabawy, konkursy, loteria, pokaz sztucznych ogni i wiele innych. Dodatkowo osoby, które będą świętowały Dzień Kobylanki nie zgłodnieją, bo organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek, m.in. grill, grochówkę, bigos i coś na słodko. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA