Najwięcej wniosków złożyły osoby w przedziale 36-49 lat, a najmniej te między 16 a 25 rokiem życia. Zaledwie 56% wszystkich projektów złożono w formie papierowej, natomiast pozostałe 44 procent zgłoszone zostało przez internet. To była nowa forma zgłaszania projektów i jak widać wielu mieszkańców z niej skorzystało - mówi Sylwia Kuleczko, sekretarz Zespołu ds. SBO.
Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się place zabaw, parkingi, chodniki i drogi. - Jednym z nowatorskich i kreatywnych pomysłów są chociażby stacje samodzielnej naprawy rowerów. Obecnie weryfikujemy w jakich lokalizacjach w Stargardzie mogłyby stanąć. W takim punkcie poza dostępem do narzędzi i pompowania kół byłaby też możliwość ładowania telefonów komórkowych – wyjaśnia Sylwia Kuleczko.
W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, zdarzyło się, że kilka osób zgłosiło taki sam pomysł. Tak jest w przypadku boiska przy Szkole Podstawowej nr 8 oraz doposażenia placu zabaw przy ul. Niepodległości.
W tej chwili trudno jeszcze dokładnie powiedzieć ile wniosków spośród 78 zgłoszonych nie będzie poddanych pod głosowanie. Każdy z nich jest dokładnie weryfikowany m.in. pod kątem własności terenu, kosztów ewentualnej realizacji, czy chociażby tego, czy nie jest wpisany do realizacji w ramach zaplanowanych działań miasta.
- Listę zaakceptowanych do głosowania propozycji przedstawimy do 9 maja. Później – 14 maja rozpocznie się głosowanie. Tradycyjnie będzie odbywało się na kartach papierowych oraz w internecie. Głosowanie potrwa do 25 maja. Wyniki zamierzamy ogłosić 17 czerwca podczas Festynu na Ulicy Magicznej – dodaje sekretarz Zespołu ds. SBO.
O SBO 2019 pisaliśmy - tutaj
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Stargard
- Trwa weryfikacja 78 wniosków