- Aplikację złożyliśmy 9 lutego 2018 r. wraz z programem działań na rzecz osób starszych w mieście Stargard na lata 2018-2020 „Stargard Przyjazny Starzeniu”. Program został wypracowany przez grupy robocze złożone z przedstawicieli instytucji miejskich oraz ngo – mówi Agata Kmieć-Łuciuk, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UM w Stargardzie.
Link do naszego profilu na stronie WHO.
Aby znaleźć się na stronach rekomendowanych przez WHO trzeba spełnić szereg warunków, które muszą być realizowane od pewnego czasu. Wniosek aplikacyjny do Globalnej Sieci Miast i Społeczności Przyjaznych Ludziom Starszym złożony przez Stargard obejmował informacje, które posłużyły do stworzenia profilu miasta na stronie Age-friendly World. Serwis pozwala na dotarcie z informacją o podejmowanych działaniach do szerszego grona odbiorców, pomaga zainspirować zmiany poprzez pokazanie tego, co i jak zostało zrealizowane. Serwis pomaga też w wymianie doświadczeń i informacji z miastami na całym świecie oraz umożliwia wsparcie miasta w szukaniu rozwiązań i doradztwa.
Stargard jest jednym z czterech polskich miast umieszczonych w sieci WHO. Obok nas są jeszcze Oborniki Śląskie, Ostrów Wielkopolski i Gdynia. W sumie w Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia jest aktualnie 541 miast i gmin w 37 krajach i dotyczy 179 milionów ludzi.
PROGRAM Stargard Przyjazny Starzeniu
Tu jesteś:
- Wiadomości
- Stargard
- Jesteśmy w globalnej sieci WHO