Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Perełki filmowe w SCK- Pewnego razu w listopadzie

Dodano: rok temu Autor:

Tegoroczne Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego w Stargardzkim Centrum Kultury otwiera w najbliższy czwartek 11 stycznia film – „Pewnego razu w listopadzie”.

Perełki filmowe w SCK- Pewnego razu w listopadzie
Film o ludziach znajdujących się na dole drabiny społecznej, o wykluczonych i pozbawionych prawa głosu do decydowania o własnym losie. Reżyser Andrzej Jakimowski wraz z początkiem roku zaprasza widzów na zmuszające do refleksji kino, które po obejrzeniu nie pozostanie szybko zapomniane.

Główna bohaterka Mamusia (w roli głównej Agata Kulesza) zamieszkuje w starej powojennej kamienicy z jedynym synem Mareczkiem (Grzegorz Palkowski). W wyniku eksmisji obydwoje lądują na bruku. Ich życie zmienia się w tułaczkę w poszukiwaniu dachu nad głową. Po kilku noclegowniach trafiają do squatu w centrum Warszawy. Pozorny spokój bohaterów zakłócą wydarzenia z odbywającego się nieopodal marszu niepodległościowego.  

Droga w poszukiwaniu schronienia pokazuje również obraz współczesnej Polski i jej mieszkańców dotkniętych znieczulicą oraz niewydolność biurokratycznego systemu. Co ważne w tym wszystkim reżyser przestrzega nas przed schematycznym podejściem do tematu, gdzie myślimy, że w sytuacji bohaterów mogą znaleźć się wyłącznie ludzie, którzy nie mogą odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Los potrafi się bowiem tak odwrócić, że poukładane życie każdego z nas może istotnie się odmienić. Tak samo jak granej przez Kuleszę byłej nauczycielki i jej syna studenta Mareczka. 

Mimo iż, jak sugeruje tytuł na ekranie nie zobaczymy bajki to i tak warto wybrać się do kina na ten film. Nie jednemu z widzów na pewno da wiele do myślenia, a kto wie może po jego obejrzeniu będziemy bardziej skorzy do pomocy drugiemu człowiekowi.

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na seans o godz. 18.30. Bilety za 10 zł można zakupić w kasie kina lub tuż po przeczytaniu artykułu na stronie internetowej http://kino.sck.stargard.pl/film/Cskf_Pewnego_Razu_W_Listopadzie#gth.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA