Dzisiaj jest: 19.2.2018, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Perełki filmowe w SCK - Komuna

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Od dziś zaczynamy kolejny cykl artykułów dla stargardzkich kinomaniaków.

Perełki filmowe w SCK - Komuna
Będą one dotyczyć projekcji filmów, jakie w ramach Kina Studyjnego i Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego wyświetlane będą na dużym ekranie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Zaczynamy.

Jako pierwszy prezentujemy film „Komuna” z 2016 roku. W najbliższą środę 13 września o godz. 18.30 widzowie będą mogli przenieść się do Kopenhagi w latach 70. Tam znana spikerka telewizyjna po otrzymaniu willi po swoim zmarłym ojcu, do której wprowadza się wraz z mężem i córką, postanawia jednocześnie zrewolucjonizować życie całej rodziny. Jej nowym pomysłem na życie jest utworzenie w domu hipisowskiej komuny. Wydawać by się mogło, że życie z kilkoma rożnymi osobami, niczym na stancji pełnej studentów, jest pełne tylko zabawnych i przyjemnych momentów. Ale nic bardziej mylnego, wszystko zmienia się, gdy mąż proponuje, aby do domu wprowadziła się kobieta, z którą ma romans. Gdzie w takim razie kończy się granica ludzkiej moralności? Reżyser Thomas Vitenberg w prawie dwóch godzinach przeplata ze sobą humor i dramatyczność wydarzeń, które są konsekwencją podejmowanych decyzji. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Trine Dyrholm i Ulricha Thomsena. Film został kilkukrotnie nagrodzony, m.in. zdobywając nagrodę publiczności dla najlepszego filmu europejskiego przyznawaną przez Europejską Akademię Filmową. 

Cena biletu na seans wynosi 14 zł.

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„SPORTOWIEC ZIEMI STARGARDZKIEJ 2017 ROKU” cz.2 - GALERIA - kliknij tutaj