Dzisiaj jest: 20.6.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Perełki filmowe w SCK - Komuna

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Od dziś zaczynamy kolejny cykl artykułów dla stargardzkich kinomaniaków.

Perełki filmowe w SCK - Komuna
Będą one dotyczyć projekcji filmów, jakie w ramach Kina Studyjnego i Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego wyświetlane będą na dużym ekranie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Zaczynamy.

Jako pierwszy prezentujemy film „Komuna” z 2016 roku. W najbliższą środę 13 września o godz. 18.30 widzowie będą mogli przenieść się do Kopenhagi w latach 70. Tam znana spikerka telewizyjna po otrzymaniu willi po swoim zmarłym ojcu, do której wprowadza się wraz z mężem i córką, postanawia jednocześnie zrewolucjonizować życie całej rodziny. Jej nowym pomysłem na życie jest utworzenie w domu hipisowskiej komuny. Wydawać by się mogło, że życie z kilkoma rożnymi osobami, niczym na stancji pełnej studentów, jest pełne tylko zabawnych i przyjemnych momentów. Ale nic bardziej mylnego, wszystko zmienia się, gdy mąż proponuje, aby do domu wprowadziła się kobieta, z którą ma romans. Gdzie w takim razie kończy się granica ludzkiej moralności? Reżyser Thomas Vitenberg w prawie dwóch godzinach przeplata ze sobą humor i dramatyczność wydarzeń, które są konsekwencją podejmowanych decyzji. W rolach głównych na ekranie zobaczymy Trine Dyrholm i Ulricha Thomsena. Film został kilkukrotnie nagrodzony, m.in. zdobywając nagrodę publiczności dla najlepszego filmu europejskiego przyznawaną przez Europejską Akademię Filmową. 

Cena biletu na seans wynosi 14 zł.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2