Dzisiaj jest: 19.2.2018, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

PIERWSZA POMOC ZAMIAST MANDATU (FILM+ZDJĘCIA)

Dodano: 5 miesięcy temu

Policjanci z dąbrowskiej drogówki wspólnie ze strażą miejską i z ratownikami medycznymi prowadzą działania profilaktyczne „Pierwsza pomoc zamiast mandatu”.

PIERWSZA POMOC ZAMIAST MANDATU (FILM+ZDJĘCIA)

Sprawcy wykroczeń drogowych mogą zamienić mandat na krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy. Chętnych nie brakuje. Działania potrwają do piątku.
 

Działania, które dąbrowska drogówka prowadzi wspólnie ze strażą miejską oraz ratownikami medycznymi z Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego, mają uzmysłowić kierującym, że zagrożenia na drodze często spowodowane są niewłaściwymi zachowaniami za kierownicą. Lekceważenie przepisów niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii. Niektórych z nich z pewnością można by uniknąć, gdyby uczestnicy wypadków wiedzieli jak pomóc poszkodowanym. Dlatego też w przedsięwzięcie zaangażowani są policjanci z drogówki oraz ratownicy medyczni.

Kierowcy, którzy w związku z popełnionym wykroczeniem zostali zatrzymani do kontroli, mogą wybrać pomiędzy mandatem, a krótkim instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętnych nie brakuje. Ta niecodzienna akcja dąbrowskich stróżów prawa prowadzona jest od wczoraj i potrwa do piątku.
 

Źródło: Policja Śląska
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„SPORTOWIEC ZIEMI STARGARDZKIEJ 2017 ROKU” cz.2 - GALERIA - kliknij tutaj