Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

ME 2017 w siatkówce: Polacy rozbici. Gospodarz odpadł z turnieju

Dodano: 7 lat temu Autor:

Reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła udział w Mistrzostwach Europy 2017, których była gospodarzem.

Biało-Czerwoni w spotkaniu barażowym przegrali wyraźnie ze Słowenią 0:3. Do ćwierćfinału awansowali, więc goście, którzy w czwartek zmierzą się w Krakowie z Rosją.

Nie było rewanżu za ćwierćfinałową porażkę sprzed dwóch lat ze Słowenią (2:3). Polacy przystępowali do pojedynku w Tauron Arenie Kraków w roli faworyta, ale zupełnie nie wywiązali się z tego zadania. Podobnie, jak w 2013 roku, gdy Polska wraz z Danią organizowała Mistrzostwa Europy, gospodarz nie znalazł się nawet w najlepszej ósemce.

Pierwszy set dawał jeszcze nadzieję. Nasi siatkarze prowadzili nawet 11:8. Słabszą postawę w ataku bilansowali skutecznym blokiem. Rywale popełniali błędy, ale w końcówce tej partii odjechali i pewnie zwyciężyli. W drugiej odsłonie rozpędzeni Słoweńcy od początku narzucili swoje warunki. Krótki zryw na niewiele się zdał.

W trzecim secie trener Ferdinando De Giorgi zupełnie przemeblował skład. Ponownie były lepsze momenty, ale to Słowenia grała regularnie a Biało-czerwoni nie potrafili zatrzymać przeciwnika.

W innych meczach barażowych pewne zwycięstwa odnieśli Włosi i Bułgarzy. Do dużej niespodzianki doszło natomiast w katowickim Spodku, gdzie Francuzi przegrali z Czechami. Obrońcy tytułu z 2015 roku odpadli, więc z turnieju.