Na dzień dzisiejszy w terminale zostało wyposażonych 500 ze zgłoszonych 744 urzędów. Dzięki nim każdy petent będzie mógł dokonać płatności za pośrednictwem terminala POS, czyli kartą płatniczą, bądź też terminala wirtualnego z usługą WebPOS Paybynet za pomocą swojego smartfona (o ile oczywiście ma uruchomioną taką usługę). Istotna informacja dla każdego płacącego jest też taka, że nie poniesie on z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.
Ogólnopolski program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej funkcjonuje od 4 miesięcy i zdaniem inicjatorów w postaci Ministerstwa Rozwoju oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej wzbudził ogromne zainteresowanie wśród urzędów, co przekłada się z kolei na liczbę zgłoszeń.
Warto przypomnieć, że na terenie Stargardu płatności bezgotówkowe za pośrednictwem kart płatniczych dostępne są dla mieszkańców już od kilku lat. Takie możliwości oferują Urząd Miasta, Ratusz przy Rynku Staromiejskim oraz Starostwo Powiatowe. Z kolei płatności przy pomocy smartfonów jeszcze nie obowiązują.
Teraz już tylko czekać aż liczba miejsc będzie stale się zwiększać, bo nie ma co ukrywać, że wprowadzenie terminali zarówno w policji, jak i w urzędach jest ogromnym ułatwieniem dla społeczeństwa.
-
WIELKA WODA, KTÓRA ZATRZYMAŁA CZAS15.10.2024
- Rodzice ruszyli po pieniądze na wyprawkę. Można już składać wnioski o 300+
- ?Poniosłem porażkę, ale jestem optymistą? - tak wyniki wyborów podsumowuje poseł Michał Jach
- Kto wygra wybory? - ocenia dr hab. Łukasz Tomczak, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego