u którego dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim drugi raz ujawnił nielegalne podłączenie. Przyłącze pomijało urządzenie pomiarowe.
Dzielnicowy z Wydziału Prewencji stargardzkiej komendy będąc w rejonie służbowym usłyszał jak z mieszkania przy ulicy Łokietka w Stargardzie Szczecińskim dobiega głos włączonego odbiornika radiowego. W styczniu tego roku ten sam policjant uzyskał informację o nielegalnym podłączeniu tego lokalu do sieci i kradzieży energii elektrycznej.
Wówczas funkcjonariusz wspólnie z pracownikami energetyki podczas kontroli w mieszkaniu stwierdził nielegalny pobór prądu. Okazało się, że przyłącze pomijało pomiar i w taki sposób działały wszystkie urządzenia elektryczne z pominięciem licznika. Na miejscu zdemontowane zostało nielegalne przyłącze, a sprawca wkrótce po tym usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej.
Niemal tak samo było wczoraj, dlatego przyłącze ponownie zdemontowano, a sprawca przestępstwa niebawem usłyszy zarzut. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
- 5000 złotych mandatu i 24 punkty karne tyle kosztowało kierowcę wykonanie niebezpiecznych manewrów na drodze!
- Znieważył ratownika medycznego - w trybie przyspieszonym został skazany przez sąd. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia!
- Pijany z narkotykami i dożywotnim zakazem nie zatrzymał się do kontroli – został tymczasowo aresztowany