Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Wykonawca kolejnego odcinka północnej obwodnicy Stargardu wybrany. To Strabag

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Firma Strabag wybuduje kolejny odcinek północnej obwodnicy Stargardu.

Wykonawca kolejnego odcinka północnej obwodnicy Stargardu wybrany. To Strabag

Firma Strabag wybuduje kolejny odcinek północnej obwodnicy Stargardu. Przedsiębiorstwo zostało wyłonione do wykonania odcinka zarządzanego przez GDDKiA łączącego węzeł Święte i drogę krajową nr 20.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła postępowanie dotyczące wykonania odcinka obwodnicy Stargardu łączącego węzeł Święte i drogę krajową nr 20. W przetargu swoje oferty złożyło 7 wykonawców. Ceny ich ofert wahały się od 76,04 do 91,59 mln złotych. Nową drogę chcieli budować Strabag, NDI, PORR, Budimex, Roverpol, Mostostal Warszawa oraz Kobylarnia Mirbud. GDDKiA zaplanowała na inwestycję 81,92 mln zł.

 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


We wtorek GDDKiA poinformowała, że jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy Strabag, której wartość wynosi nieco ponad 76 mln zł. Wykonawca zaprojektuje i wybuduje obwodnicę Stargardu w ciągu DK20. – To efekt przeprowadzonej analizy siedmiu złożonych w tym postępowaniu przetargowym ofert wykonawców. Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2024-2027.
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Firma Strabag realizuje aktualnie budowę obwodnicy Stargardu po przeciwnej stronie miasta, w rejonie ul. Wieniawskiego i Składowej. Wcześniej wybudowała odcinek od ul. Składowej do ul. Orzeszkowej. W przyszłości droga ma stworzyć ring omijający miasto od strony północnej.

Budowa odcinka od węzła Święte do DK20 spowoduje wyprowadzenie tranzytu drogi krajowej nr 20, która obecnie biegnie przez Święte, Strachocin i część miasta. Dzięki temu zmniejszy się hałas i ograniczone inne negatywne skutki oddziaływania ruchu drogowego oraz zmniejszy się czas pokonania tego odcinka drogi.  Jak informuje GDDKiA obwodnica Stargardu będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). Droga rozpocznie się od węzła Stargard Wschód na połączeniu DK20 i S10. Planowana jest w ramach inwestycji przebudowa połączenia S10/DK20 po północnej stronie węzła. Trasa obwodnicy będzie prowadziła w kierunku północnym. Przejdzie przez dolinę rzeki Krąpiel, następnie drogę powiatową Strachocin – Sułkowo, gdzie zaplanowano budowę wiaduktu w ciągu drogi powiatowej. Dalej obwodnica przejdzie nad linią kolejową nr 202 Stargard- Gdańsk i włączy się w obecny przebieg DK20 około 500 metrów za granicą miasta Stargard.

 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja