Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Wielkie otwarcie i wielkie gwiazdy w stargardzkim amfiteatrze

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Na pierwszy dzień wakacji, czyli 21 czerwca zaplanowano otwarcie zmodernizowanego amfiteatru w Stargardzie.

Wielkie otwarcie i wielkie gwiazdy w stargardzkim amfiteatrze

Na pierwszy dzień wakacji, czyli 21 czerwca zaplanowano otwarcie zmodernizowanego amfiteatru w Stargardzie. Wyremontowany obiekt pomieści 4 tysiące osób, które tego dnia bezpłatnie będą mogły wziąć udział w koncertach polskich gwiazd.

Przebudowa stargardzkiego amfiteatru rozpoczęła się w październiku 2022 roku. Wtedy to Stargardzkie Centrum Kultury przekazało teren budowy „Spółce Adamiec”, która jest głównym wykonawcą robót.

„Prace od samego początku idą zgodnie z planem i nic nie zapowiada opóźnień w realizacji inwestycji. Wykonawcom sprzyja nawet pogoda, dlatego postanowiliśmy już oficjalnie ogłosić otwarcie amfiteatru” - mówi Joanna Tomczak, dyrektorka SCK.

Przebudowany obiekt zupełnie zmieni swoje oblicze. Artyści będą mieli do dyspozycji nowoczesną scenę o powierzchni ponad 540 mkw.

„Program pierwszego dnia koncertowego będzie niezwykle bogaty. Różnorodny i wyjątkowy. Każdy z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie. Już niedługo ogłosimy listę wykonawców, którzy wystąpią na otwarciu. Najważniejsze jednak, że wszystkie koncerty, które odbędą się 21 czerwca będą bezpłatne. Zapraszamy więc wszystkich, którzy będą mieli ochotę świętować z nami ten szczególny dzień” - dodaje Joanna Tomczak.

Wyremontowana widownia amfiteatru składać się będzie z ponad 3 tysięcy miejsc siedzących. Będą też dodatkowe ławki, stojaki na rowery, energooszczędne oświetlenie, kosze na śmieci i monitoring.

„Ukończenie tej  inwestycji zapewni stargardzianom niepowtarzalne lato koncertowe. Jesteśmy w trakcie tworzenia oferty kulturalnej dla mieszkańców naszego miasta, ale już mogę powiedzieć, że będzie ona wyjątkowa. Na nowo wybudowanej scenie wystąpią gwiazdy wielkiego formatu” - zapewnia dyrektorka SCK.

Przebudowa amfiteatru w Stargardzie kosztowała około 22 miliony złotych. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja