Dzisiaj jest: 15.4.2024, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Kolejna skuteczna realizacja stargardzkich ,,poszukiwaczy’’. Na terenie Zielonej Góry zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczy stargardzkiej komendy tworzą policjanci na co dzień zajmujący się zatrzymywaniem osób, które próbują uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości.

Kolejna skuteczna realizacja stargardzkich ,,poszukiwaczy’’. Na terenie Zielonej Góry zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Zespołu Operacyjno - Rozpoznawczy stargardzkiej komendy tworzą policjanci na co dzień zajmujący się zatrzymywaniem osób, które próbują uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Tak jak w przypadku 38- latka, którego na terenie Zielonej Góry zatrzymali stargardzcy policjanci. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd. Mężczyzna miał na swoim koncie przestępstwa m.in. kradzieży z włamaniem. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
 

Funkcjonariusze nie ustają w działaniach związanych z ustalaniem miejsc pobytu i zatrzymywaniem osób poszukiwanych, które próbują zwieść organy ścigania, by uniknąć ciążącej na nich kary pozbawienia wolności. Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, a także pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwia ujawnienie oraz zatrzymanie takich osób, a następnie w razie potrzeby zgodnie z decyzją sądów lub prokuratur doprowadzeniem do stosownych instytucji bądź placówek. I tak było w przypadku 38- letniego mieszkańca Stargardu, którego zatrzymali stargardzcy ,,poszukiwacze’’. Mężczyzna poszukiwany był m.in. za kradzieże z włamaniem, których się dopuścił. Kiedy nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności, sąd wydał za nim list gończy. Mieszkaniec Stargardu często zmieniał miejsce ukrywania się. W ostatnich dniach policjanci ustalili, że mężczyzna zatrzymał się na terenie Zielonej Góry. Szybko ustalili aktualny adres, a następnie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Dzięki takim działaniom sprawy prowadzone wobec osób poszukiwanych znajdują swój finał, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie.


KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargard i blue. Fotorelacja