Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Święto MDK-u

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wystawa, spektakl Teatru Dialogi i mnóstwo radości - tak świętował Młodzieżowy Dom Kultury.

Święto MDK-u

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wystawa, spektakl Teatru Dialogi i mnóstwo radości - tak świętował Młodzieżowy Dom Kultury. Pretekstem do spotkania był Dzień Patrona - gen. Mariusza Zaruskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele instytucji kultury, UM i wychowankowie placówki. 

Patron stargardzkiego Młodzieżowego Domu Kultury, gen. Mariusz Zaruski był człowiekiem wybitnym i wszechstronnym. Żeglarzem, taternikiem, fotografem, malarzem, prozaikiem i instruktorem harcerskim. Założył Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i z pasją poświęcał się wychowaniu młodzieży. Przez całe życie działał społecznie. Dbał również o tężyznę fizyczną. Dzięki temu do późnej starości zachował wysportowaną, młodzieńczą sylwetkę.

„Nasz patron był wszechstronnie utalentowany, podobnie, jak nasi podopieczni. To ogromna radość i duma móc rozwijać zdolności naszych wychowanków” - mówi Małgorzata Flas, dyrektorka MDK. Świętowanie Dnia Patrona to powrót do tradycji. „Takie imprezy są bardzo potrzebne. Budują bowiem naszą tożsamość i przypominają o ludziach, którzy mogą być wzorem dla przyszłych pokoleń” - dodaje.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie funkcjonuje od 1950 roku. Początkowo placówka mieściła się w budynku Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Bolesława Krzywoustego 1. W 1963 roku Dom Kultury przeniesiono do budynku przy ul. Portowej 3, zajmowanego do dziś. W 1971 roku patronem Młodzieżowego Domu Kultury został gen. Mariusz Zaruski. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja