Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Z seniorami o mieście

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Na co dzień spotykają się w kawiarenkach, gdzie ciekawie spędzają wolny czas, a teraz mieli okazję wpaść z wizytą do Urzędu Miejskiego.

Z seniorami o mieście

Na co dzień spotykają się w kawiarenkach, gdzie ciekawie spędzają wolny czas, a teraz mieli okazję wpaść z wizytą do Urzędu Miejskiego. Seniorzy ze Stargardzkiej Starówki i Świętojańskiego Klubu Seniora dowiedzieli się więcej m.in. o najnowszych inwestycjach i planach na dalszy rozwój Stargardu. Dostali też komplet informacji o tym, dokąd udać się po pomoc w trudnych życiowych sytuacjach.
 

– Od kilku lat konsekwentnie tworzymy nową jakość życia w mieście. Chcemy, żeby każdy czuł się w Stargardzie dobrze – niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Seniorzy są bardzo ważną grupą mieszkańców. To właśnie oni budowali nasze miasto po wojnie, pracując, zakładając tutaj swoje rodziny i angażując się w życie społeczne. Na tych podstawach dzisiaj możemy tworzyć jak najlepszą przestrzeń do życia dla osób starszych. Zwiększamy dostępność miejskich obiektów i przy każdej dużej inwestycji wsłuchujemy się uważnie w oczekiwania tych, którzy mają szczególne potrzeby – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Podczas spotkania w UM seniorzy dowiedzieli się także, jakie formy wsparcia oferuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Starsi stargardzianie w trudnej sytuacji mogą liczyć na opiekę specjalistów – pracowników socjalnych, asystentów osób z niepełnosprawnościami, opiekunów, psychologów i terapeutów uzależnień. Kolejna pomoc to zasiłki, dodatki i bezpłatne posiłki dla najbardziej potrzebujących.
 

W czasie wizyty w urzędzie seniorzy ze Starego Miasta porozmawiali także o następnym etapie remontu kolegiaty. Wypełnili ankiety, dzięki którym projektanci będą mogli jeszcze lepiej dostosować świątynię do ich potrzeb. Kolegiata jest Pomnikiem Historii, jednym z najpiękniejszych kościołów gotyckich w Polsce i najcenniejszych zabytków całego Pomorza Zachodniego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja