Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Społecznicy nagrodzeni

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego stały się przyczynkiem do wyróżnienia nie tylko tych, którzy zawodowo zajmują się pomocą, ale również stargardzkich społeczników.

Społecznicy nagrodzeni

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego stały się przyczynkiem do wyróżnienia nie tylko tych, którzy zawodowo zajmują się pomocą, ale również stargardzkich społeczników.
Ci drudzy nie tylko w ramach obowiązków zawodowych poświęcają swój czas potrzebującym. Robią to również po godzinach pracy, wykorzystując swój czas wolny.

Nagrody z rąk prezydenta za szczególne zasługi w dziedzinie pomocy otrzymali w tym roku: Elżbieta Drobik, Nel Stachera, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Stargardzie i Koło Wolontariatu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP.

Wręczenie nagród dla społeczników odbyło się podobnie, jak w latach poprzednich, podczas świętowania Dnia Pracownika Socjalnego.

Każdego roku władze miasta doceniają tych, którzy zawodowo zajmują się pomaganiem i wspieraniem. W tym roku nagrody z rąk prezydenta otrzymali następujący pracownicy MOPS: Renata Skorupa, Natalia Olejnik - Kudła, Renata Kwiatkowska, Bożena Ignatowicz, Stanisław Ogonowski i Katarzyna Falbogowska.

Miejskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego były również okazją do wręczenia podziękowań przedstawicielom Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie i członkom stargardzkiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. „Nasi społecznicy i pracownicy socjalni budują więzi, tam, gdzie ich brakuje.

Mierzą się z licznymi trudnościami, ale udowadniają również, że nie ma sytuacji bez wyjścia. W swojej pracy wykazują się pełnym profesjonalizmem i ogromną empatią. Należy się im za to podziw i szacunek” -
mówił podczas uroczystości prezydent Rafał Zając.

Uroczyste spotkanie zorganizowane dla tych, którzy swoją codzienność wypełniają pomocą, uświetniły występy artystyczne wokalistek zespołu „De Facto” działającego przy Stargardzkim Centrum Kultury.  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja