Dzisiaj jest: 5.5.2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Teatr Współczesny: repertuar - listopad

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Prawdziwa chandra w listopadzie? Wcale nie! W Teatrze Współczesnym w Szczecinie szykuje się artystyczne multi-kulti. Podpowiadamy, co warto zobaczyć?

Teatr Współczesny: repertuar - listopad

Prawdziwa chandra w listopadzie? Wcale nie! W Teatrze Współczesnym w Szczecinie szykuje się artystyczne multi-kulti. Podpowiadamy, co warto zobaczyć…

„Grunwald” — największa bitwa średniowiecza

Rekonstrukcję jednego z największych polskich zwycięstw wyreżyserowały Ewelina Węgiel i Anna Mazurek. Spektakl przybliży nam historię odtworzenia słynnego obrazu Jana Matejki —„Bitwa pod Grunwaldem”, którego oryginał zaginął podczas II wojny światowej. Redakcja Vogue Polska uznała to wartościowe dzieło artystek za: „Jeden z najciekawszych spektakli teatralnych zimy 2022”. My natomiast zachęcamy, aby przed pójściem do teatru odsłuchać siedemnastominutowy podcast o nazwie „Próba przekroczenia swojego oceniania”, zrealizowanego w ramach serii „Podcast teatralny”, w którym można usłyszeć ciekawą rozmowę z realizatorkami spektaklu. Wywiad dostępny jest m.in. na platformie Spotify.
Spektakl po raz pierwszy w tym miesiącu będzie można oglądać od 3 listopada.

„Ojciec” - jedna z najlepszych sztuk teatralnych dziesięciolecia
 
Sztuka Floriana Zellera to opowieść o cierpliwości, miłości i sztuce empatii. O nieuchronności przemijania i próbie szukania siebie w rozmywającej się rzeczywistości. O tym, co się dzieje z człowiekiem, kiedy jego godność i osobowość tonie, ale też o wielkim wysiłku, jaki tonący wkłada, by utrzymać się na powierzchni. Jej ekranizacja w 2021 roku otrzymała dwa Oscary.
Florian Zeller to wielokrotnie nagradzany francuski pisarz i dramaturg. Jego utwory zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a sztuki z powodzeniem wystawiane są na wielu europejskich scenach.
Sztukę będziemy mogli obejrzeć 3 listopada.

„Lalka” — miłość platoniczna

Spektakl, który miał swoją premierę 5 czerwca 2021 roku, a wciąż porywa ogromne rzesze widzów do teatru. Przedstawia znaną nam dobrze historię nieodwzajemnionej miłości Wokulskiego do Łęckiej w zupełnie nowej odsłonie. Akcja rozgrywa się podczas nocnej Gali Biznesu, gdzie spotyka się śmietanka towarzyska. Toczące się w błysku fleszów żywe dyskusje o interesach są tłem dla rozgrywającego się dramatu Wokulskiego i jego uczuć. Targany sprzecznymi emocjami bohater bierze los we własne ręce i próbuje odnaleźć szczęście. 
Uwspółcześnioną adaptację słynnej powieści Bolesława Prusa będziemy mogli oglądać od 9 listopada.

„Edukacja seksualna” — Sex Education
 
To dwugodzinne przedstawienie ukazuje wczesne doświadczenia na temat seksualności, kiedy nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat. Kiedy czujemy się zagubieni. Aktorzy chcą opowiedzieć widzom o pierwszych błędach, z których dziś potrafią się śmiać oraz o stawianiu świadomych granic. Na scenie stworzą bezpieczną przestrzeń do otwartej rozmowy, po to, aby  „od wstydzić” temat seksu.
 
Spektakl wyreżyserował Michał Buszewicz, którego dramaty dwukrotnie znalazły się w finale prestiżowej Nagrody Dramaturgicznej w Gdyni.
 
Przedstawienie przeznaczone jest dla osób powyżej 15 roku życia. Powstało przy udziale młodzieżowej grupy eksperckiej.
 
Pierwsze seanse odbędą się od 17 listopada.

„Kobieta, która zajęła się ogniem” — walka z wiatrakami?

Komediowy spektakl muzyczny, ukazujący zmagania kobiet z presją społeczną oraz wzorcem heroski, tej na miarę supergirl, to opowieść o artystce, która podejmuje się misji naprawy świata, choć ten ciężar ewidentnie ją przygniata. Maria chce wziąć na siebie wszystkie opisane przez kobiety problemy. Musical powstał na bazie prawdziwych kobiecych historii, które zachęcają do rozmowy i przemyśleń.
W listopadzie dostępny od 10.

„XD” — Drama Per Musica

Mający swoją premierę 24 listopada spektakl „XD” został zrealizowany dzięki tekstom najbardziej tajemniczego internetowego autora –  Malcolma XD. Jego krótkie, absurdalne, ironiczne opowiadania podbiły serca millenialsów. Musical przedstawia internet w barokowej formie i w dodatku na scenie. Tak, na scenie. Jesteście ciekawi…? 

 


Najedź na grafikę, kliknij i powiększ



 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja