Dla wielu twórców statuetka przedstawiająca rycerza z mieczem jest spełnieniem marzeń, zwieńczeniem ciężkiej, wieloletniej pracy, a przede wszystkim motywacją na dalsze działanie. Trzy stargardzkie pracownie — „Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa”, „Pracownia Fotografii’ oraz „Pracownia Rzemiosła” postanowiły docenić twórczość stargardzkich artystów, wręczając im najbardziej prestiżową nagrodę świata kina.
W piątek 27 października w SCK-u na Małej Scenie odbyło się wręczenie stargardzkich Oskarów wszystkim zaangażowanym w projekt „Kobiety w filmie”, który powstał w ramach współpracy trzech pracowni: „Pracowni Fotografii’, „Pracowni Rzemiosła” oraz „Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa”. Ideą współpracy było pokazanie piękna, zmysłowości oraz charyzmy, jaka drzemie w kobietach.
„»Kobiety w Filmie« to projekt o spełnianiu marzeń! Odkrywaniu kobiecości! Odwadze i sile kobiet! Współpracy i przyjaźni. Podczas jednych z zajęć razem z dziewczynami rozmawiałyśmy o elementach ubioru, które lubimy, a niekoniecznie możemy je ubrać na co dzień. Chciałam, abyśmy poczuły się silne i piękne. Dlatego zaproponowałam ten projekt prowadzącemu »Pracownię Fotograficzną« — Patrykowi Szymonowi Górskiemu. I tak powstała seria zdjęć przedstawiająca kobiety ze znanych filmów” - mówiła Małgorzata Just, kreatorka „Pracowni rzemiosła”.
W projekcie „Kobiety w filmie” wzięło udział aż 18 stargardzkich fotografów i 14 modelek, które wcieliły się w najbardziej cenione kobiety ze świata Hollywood, oddając znanym aktorkom należyty hołd. Efekty współpracy można oglądać w SCK-u do 8 listopada.
Korzystając z gościnności naszego portalu, który w swojej misji ma promocję młodych talentów, publikuje na nim swoje artykuły.