Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Do końca roku na przejściu przy ul. Czarnieckiego pojawi się sygnalizacja

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Sygnalizacja świetlna powstanie na przejściu dla pieszych przy ul. Czarnieckiego w pobliżu Placu Wolności. Urząd Miejski wybrał już wykonawcę inwestycji.

Do końca roku na przejściu przy ul. Czarnieckiego pojawi się sygnalizacja

Sygnalizacja świetlna powstanie na przejściu dla pieszych przy ul. Czarnieckiego w pobliżu Placu Wolności. Urząd Miejski wybrał już wykonawcę inwestycji. Będzie kosztowała prawie 280 tysięcy złotych.

Są w mieście inwestycje, na które mieszkańcy czekają z niecierpliwością, ponieważ poprawiają im codzienne funkcjonowanie. Do takich można z pewnością zaliczyć budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego w pobliżu Placu Wolności. Z powodu zmian w organizacji ruchu spowodowanych przebudową wiaduktów kolejowych, duża ilość pieszych przechodzących w tym miejscu na drugą stronę jezdni powoduje zatory drogowe. Nawet w aktualnej sytuacji, gdy zamknięty jest tylko wiadukt przy ul. Składowej, przejście przy ul. Czarnieckiego jest wąskim gardłem w ruchu ulicznym.

W ostatnim czasie Miasto podejmowało już różne działania, które miały na celu usprawnienie ruchu w tym miejscu. Zlikwidowanie przejścia dla pieszych przy samym rondzie spowodowało, że pieszych pojawiło się więcej na zebrze przy pomniku papieża. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już na ul, Wyszyńskiego. Początkowo przesunięto pasy dla pieszych w okolicach Placu Wolności i zamontowano sygnalizację świetlną, później takie samo działanie podjęto w pobliżu dworca PKP. Według urzędników rozwiązanie to się sprawdziło i uregulowało ruch pieszych na ulicy, poprawiając płynność ruchu samochodów w centrum miasta.

Środki na wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ul. Het. St. Czarnieckiego zostały zaplanowane w tegorocznym budżecie w ramach zadania "Program modernizacji i rozbudowy ulic miejskich". Wykonanie instalacji i montaż sygnalizatorów zaplanowano na 250 000 zł. Jedyny wykonawca, który zgłosił się w postępowaniu na budowę sygnalizacji świetlnej, zaoferował kwotę 226 922,49 zł netto. Według zapisów umowy, na realizację zadania będzie miał 4 miesiące.

Postępowanie na budowę sygnalizacji przy ul. Czarnieckiego rozstrzygnęło Wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „VOTUM” Spółka Cywilna Jacek Pelc ze Szczecina. Firma realizowała już kilka inwestycji w naszym mieście. W 2021 r. wybudowała sygnalizację świetlną w ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, w 2015- na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Szkolnej, a w 2014 r.- na dwóch przejściach dla pieszych w ul. Szczecińskiej oraz skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej z ulicami 9 Zaodrzańskiego pułku Piechoty i Nowowiejskiego.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja