Dzisiaj jest: 21.5.2024, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland ? ?Zielona granica?.

Najnowszy film Agnieszki Holland na ekranach kin Helios

Sieć kin Helios zaprasza na przejmujący i bardzo aktualny dramat Agnieszki Holland – „Zielona granica”. Scenariusz został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, a historia opowiedziana jest z wielu perspektyw. Premierowe seanse zaplanowano na najbliższy piątek, 22 września.

Budzący emocje film przybliża doświadczenia Julii, która staje się najpierw świadkiem, a potem uczestnikiem wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Kobieta postanawia pomóc koczującym w lasach uchodźcom i przyłącza się do grupy aktywistów niosących pomoc humanitarną. Widzowie ujrzą także historię widzianą oczami uchodźców – uciekającej przed wojną domową syryjskiej rodziny oraz nauczycielki z Afganistanu. Przedstawiona została również perspektywa młodego pracownika straży granicznej, Jana.

„Zielona granica” ukazuje niezwykle trudne dylematy moralne, dziejące się tu i teraz. Agnieszka Holland podkreśla, że przedstawione wydarzenia są fragmentem trwającego od 2014 roku kryzysu uchodźczego w Europie. Film został doceniony na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył Nagrodę Specjalną Jury. Na ekranie pojawi się grono uznanych aktorów, takich jak: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Agata Kulesza i Maciej Stuhr. Za scenariusz odpowiada sama reżyserka wraz z Gabrielą Łazarkiewicz-Sieczko i Maciejem Pisukiem. Na uwagę zasługują także czarno-białe zdjęcia autorstwa Tomasza Naumiuka.


Na widzów czeka poruszająca opowieść o tym, że każdy może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej... Bilety na premierowe seanse dostępne są w kasach kin Helios w całej Polsce, na stronie www.helios.pl/zielonagranica oraz w aplikacji mobilnej. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

 

Materiał sponsorowany

Źródło: Helios
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja