Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

5 milionów na drogę

Dodano: 9 miesięcy temu

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii stale inwestujemy w rozwój infrastruktury.

5 milionów na drogę

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii stale inwestujemy w rozwój infrastruktury. Prawie 5 000 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na kolejny projekt. Przebudowany zostanie fragment drogi od ul. Niklowej w kierunku Warnic. Zyskają na tym obecni i nowi pracownicy PPNT, a także działające tam firmy. W parku na 850 hektarach w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach zatrudnionych jest już ponad 6000 osób, a ich liczba stale rośnie.
 

– Ten projekt to z jednej strony udogodnienie dla tysięcy pracowników PPNT, a z drugiej ulga dla mieszkańców Kluczewa. Wyprowadzenie części ruchu tranzytowego poza tę dzielnicę Stargardu poprawi bezpieczeństwo i komfort jej mieszkańców. Każda kolejna inwestycja w infrastrukturę parku przemysłowego zwiększa również jego atrakcyjność dla obecnych i nowych przedsiębiorców, a co za tym idzie, daje stargardzianom i mieszkańcom regionu szansę na następne miejsca pracy – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Wzdłuż przebudowanej drogi zostanie wykonany również chodnik i ścieżka dla rowerzystów. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu pracownicy PPNT i firmy działające w parku zyskają komfortowe połączenie z okolicznymi miejscowościami. Rozbudowana infrastruktura drogowa to również szansa na przeciągnięcie do Stargardu kolejnych inwestorów. W 2021 r. w PPNT zakończył się ogromny projekt o wartości ponad 30 000 000 zł. Przeszło 20 hektarów zostało kompleksowo uzbrojonych, przy jednoczesnym przedłużeniu ul. Metalowej. Powstały wtedy 3 nowe ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa. Teraz szykujemy się do kolejnej inwestycji w lepszą komunikację tych terenów.
 

Dofinansowanie na przebudowę drogi w PPNT pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja