Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Paradnie przez Stargard

Dodano: tydzień temu Autor:
Redakcja poleca!

Kolorowy korowód seniorów w strojach ludowych przemaszerował wczoraj ze Starówki aż do Parku Chrobrego.

Paradnie przez Stargard

Kolorowy korowód seniorów w strojach ludowych przemaszerował wczoraj ze Starówki aż do Parku Chrobrego.

Tym uroczystym akcentem rozpoczął się kolejny dzień świętowania „Stargardzkich Dni Seniora”.

Wcześniej odbyły się zawody wędkarskie na stawach hodowlanych w Kluczewie. Seniorzy od samego rana mogli też korzystać ze strefy wodnej AquaStar, odwiedzić Centrum Nauki Filary i zwiedzić Basteję.

„Te imprezy są fantastyczne” - mówiła uczestniczka korowodu, pani Maria z Kluczewa. „Nareszcie dzieje się coś dla ludzi w starszym wieku. Możemy się spotkać, porozmawiać, pobawić i potańczyć. Przez cały rok czekam na to święto, bo wiem, że będą to dla mnie niezapomniane dni” - podkreślała. „Ja najbardziej cieszę się na dyskotekę pod chmurką” - to już pani Jasia ze Starówki. „Ludzie w moim wieku nie mają, gdzie potańczyć a tu nadarza się ku temu świetna okazja. Całe życie uwielbiałam zabawy taneczne, więc z miłą chęcią wezmę udział w zabawie w parku” - zaznaczyła.

Wieczorna dyskoteka w Parku Chrobrego była ostatnim punktem sobotniego świętowania seniorów. Wcześniej, wszyscy chętni mogli wziąć udział w festynie, podczas którego odbywały się występy artystyczne i warsztaty plastyczne. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem i strefy gastronomicznej.

„Stargardzkie Dni Seniora” zakończą się dzisiaj (17.09) piknikiem na Bobrowej Polanie. Zabawa rozpocznie się o 11.00. Wcześniej, bo od 8.00 seniorzy będą mogli skorzystać z kompleksu basenowego przy ul. Szczecińskiej, lub obejrzeć film familijny w stargardzkim kinie. O 10.00 w kinie SCK rozpocznie się seans „Uwolinić Poly”. Seniorzy zapłacą za bilet tylko 5 złotych. Ci, którzy nie należą do kinomaniaków mogą w tym czasie zwiedzić za symboliczną złotówkę stargardzkie Muzeum Archeologiczno - Historyczne.

„Stargardzkie Dni Seniora” od lat są pretekstem do świetnej zabawy nie tylko dla najstarszych mieszkańców miasta. Imprezy plenerowe integrują bowiem całe rodziny. Warto więc skorzystać i zaplanować niedzielę z seniorami, którzy chętnie dzielą się uśmiechem i dobrą energią. Następna okazja nadarzy się dopiero za rok.  

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja