Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

SP nr 5 – boisko jak nowe

Dodano: 2 tygodnie temu

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończyła się inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 5.

SP nr 5 – boisko jak nowe

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zakończyła się inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 5. Na wielofunkcyjnym boisku została wymieniona nawierzchnia. Gry i zabawy na nowej sztucznej trawie to większy komfort i bezpieczeństwo dla uczniów Piątki oraz okolicznych mieszkańców, którzy chętnie korzystają z tego obiektu po zakończeniu zajęć w szkole.
 

Poprzednia nawierzchnia na boisku przy SP nr 5 była już bardzo wysłużona. Teraz zastąpiła ją nowa sztuczna trawa, którą dodatkowo zasypano specjalnym piaskiem kwarcowym. Wszystko po to, żeby po wakacjach uczniowie mieli do dyspozycji bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Całość kosztowała ponad 110 000 zł.

Obiekt przy Piątce przez cały rok cieszy się zainteresowaniem mieszkańców starówki – oprócz wielofunkcyjnego boiska jest tam siłownia plenerowa, plac zabaw, skocznia do skoku w dal i boisko do minikoszykówki. W przyszłym roku zrealizujemy tam następną inwestycję Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydowali, że będzie to kolejny etap budowy kompleksu zabawowo-rekreacyjnego. Pełne wyniki SBO 2024 można sprawdzić tutaj.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja