Dzisiaj jest: 14.7.2024, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Do czego wykorzystać pestki dyni?

Dodano: rok temu

Pestki dyni są bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Są one również bardzo wszechstronne i mogą być wykorzystane do wielu różnych celów.

Do czego wykorzystać pestki dyni?

Pestki dyni są bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Są one również bardzo wszechstronne i mogą być wykorzystane do wielu różnych celów. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów wykorzystania pestek dyni.

Surowe pestki dyni


Przede wszystkim, pestki dyni mogą być spożywane na surowo. Są one bogate w białko i korzystne dla zdrowia tłuszcze, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. Pestki dyni są również bogate w witaminy, w tym witaminy E i witaminy z grupy B, a także minerały, takie jak magnez, potas i żelazo.

Pestki dyni w kuchni


Pestki dyni mogą być również wykorzystane do przygotowywania różnych potraw. Można je mielić i dodawać do ciast, ciasteczek, naleśników i innych wypieków. Można je również posolić i upiec, aby uzyskać smaczną przekąskę.
 

Mąka z pestek dyni


Pestki dyni są również idealne do mielenia i używania jako zamiennik mąki w wielu potrawach, takich jak pierogi, pierożki i pierogi. Mąka z pestek dyni jest wytwarzana po wytłoczeniu oleju z pestek. Pestki zostają zmielone na drobny, zielonkawy proszek, aby uzyskać produkt bogaty w cenne składniki odżywcze. Ten produkt zawiera ogromne ilości białka, błonnika, kwasów tłuszczowych, minerałów, antyoksydantów, witamin z grupy B, a przy tym jest wolny od glutenu. To sprawia, że jest szczególnie wartościowym i zrównoważonym produktem.

Olej z pestek dyni


Pestki dyni mogą być również wykorzystywane do produkowania olejów. Oleje te są bogate w korzystne dla zdrowia tłuszcze, witaminy i minerały, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia. Są również łatwo strawne i mają delikatny smak. Olej dyniowy jest wytwarzany poprzez prasowanie na zimno nasion, które wcześniej zostały zmielone i prażone. Ma on ciemnozielony odcień, cechuje go charakterystyczny orzechowy smak i zapach. Jest on szczególnie przydatny w zaburzeniach oddawania moczu i chorobach tego układu.
Europejska Agencja Leków akceptuje jego stosowanie w leczeniu pęcherza nadreaktywnego pod nadzorem lekarza. Olej dyniowy posiada także działanie przeciwmiażdżycowe i obniżające poziom cholesterolu, co może być pomocne w profilaktyce chorób serca, takich jak zawał czy udar, jak również w terapii nadciśnienia.

Jak widać, pestki dyni mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów. Oprócz tego są one bogate w witaminy, minerały, składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które są korzystne dla zdrowia. Dlatego też warto je spożywać na surowo lub wykorzystywać do przygotowywania różnych potraw, żeby dostarczać sobie wszystkich dobroczynnych składników.

 

Materiał partnera

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja