Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Porozmawiamy o obwodnicy

Dodano: rok temu

W najbliższy czwartek (23.03.) w Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie dotyczące budowy kolejnego fragmentu obwodnicy północnej.

Porozmawiamy o obwodnicy

W najbliższy czwartek (23.03.) w Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie dotyczące budowy kolejnego fragmentu obwodnicy północnej. Każdy, kto jest zainteresowany tym tematem, może przyjść o 16:15 do sali 111 (UM przy ul. S. Czarnieckiego 17). Już teraz warto zapoznać się z planami – są do pobrania z załączników poniżej.

Na początku lutego zakończyła się budowa pierwszego odcinka obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Teraz trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kolejnego fragmentu tej ważnej drogi – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego.

Podczas czwartkowego (23.03.) spotkania z projektantem będzie można poznać szczegóły planowanej inwestycji, przedstawić swoje sugestie i uzyskać odpowiedzi na pytania. To odpowiedni moment na zgłaszanie uwag. Jest wystarczająco dużo czasu, żeby mogły zostać uwzględnione w ostatecznym projekcie.

W przyszłości cała obwodnica zacznie się na ul. Hanzeatyckiej. Pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco, przetnie ul. H. Wieniawskiego, ul. Usługową, połączy się z wybudowanym odcinkiem na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. To pozwoli tysiącom aut dziennie omijać przejazd przez centrum. Docelowo obwodnica włączona będzie do fragmentu przygotowywanego przez GDDKiA i łączącego drogi krajowe nr 20 i 10. Dzięki temu korzyści odczują zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Nową drogą pojadą m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK.
 

Zdjęcie: UM w Stargardzie


Obwodnica północna – projekt – ul. Hanzeatycka (1)

Obwodnica północna – projekt – ul. Hanzeatycka (2)
 

Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja