Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Z 3 promilami za kółkiem jechał na komendę podpisać policyjny dozór. Wpadł podczas kontroli drogowej

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Renault, którego do kontroli drogowej zatrzymali chociwelscy policjanci.

Z 3 promilami za kółkiem jechał na komendę podpisać policyjny dozór. Wpadł podczas kontroli drogowej

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Renault, którego do kontroli drogowej zatrzymali chociwelscy policjanci. Mężczyzna jechał do stargardzkiej komendy, aby podpisać listę dozorowanych przez Policje osób. Teraz 49- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Chociwlu w miejscowości Stara Dąbrowa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym m-ki Renault, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało 49- latek jechał do stargardzkiej komendy podpisać listę dozorowanych przez Policje osób. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 49- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja