Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Jak nie popełnić błędu nakładając tapetę?

Dodano: rok temu

Tapeta to popularna dekoracja wykorzystywana w wielu domach.

Jak nie popełnić błędu nakładając tapetę?

Tapeta to popularna dekoracja wykorzystywana w wielu domach. Jej poprawne nałożenie gwarantuje nieskazitelny wygląd i dobre parametry użytkowe przez wiele lat. W jaki sposób powinno się nakładać tapetę? Który wariant sprawdzi się dobrze w konkretnym pomieszczeniu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego poradnika.
 

Jak wybrać tapety do wnętrza?

Wybór tapety do danego pomieszczenia powinien być uzależniony od jego funkcji. W przypadku łazienki i kuchni warto zdecydować się na zakup modelu winylowego. Tego typu rozwiązanie sprawia, że tapeta dobrze znosi kontakt z wodą i wilgocią, która powstaje podczas gotowania i kąpania się.

W salonie i sypialni dobrym rozwiązaniem będą produkty papierowe. Grubsza struktura sprawia, że nakładanie tapety jest łatwiejsze, a szeroki wybór różnych kolorów i wzorów sprawia, że każdy z łatwością znajdzie idealny produkt dla siebie. Chcąc kupić dobrej jakości tapetę papierową, warto skorzystać z oferty marketu budowlanego w Stargardzie.
 

Wybór tapety - czego nie powinno się robić?

Jednym z najczęstszych błędów związanych z wyborem tapety do domu jest dopasowanie wzoru do aranżacji wnętrza. Choć na pierwszy rzut oka dany wzór może sprawiać wrażenie pasującego do przestrzeni, warto przemyśleć ten fakt kilka razy. Zbyt duży wzór będzie przyciągał uwagę i budował atmosferę kiczu. Z kolei zbyt drobny może okazać się praktycznie niewidoczny. Wszystko więc zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Specjaliści z marketu budowlanego w Stargardzie odradzają też tapetowania całego pomieszczenia. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wytapetowanie jednej ściany. W ten sposób można w łatwy sposób uniknąć wrażenia przytłoczenia i dominacji.

Bardzo ważnym aspektem związanym z wyborem tapet jest też ich dopasowanie do warunków w pomieszczeniu. Dla przykładu, papier w łazience szybko ulegnie zniszczeniu. Właśnie dlatego w takich miejscach powinno się kłaść tapety winylowe. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie profesjonalnego punktu sprzedaży, takiego jak market budowlany Stargard.

Tapeta jest wyjątkowo ciekawym sposobem na aranżację przestrzeni. Chcąc zastosować ją poprawnie, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany konkretny model. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór produktu, który jest wizualnie spójny z pozostałymi elementami we wnętrzu. Należy też pamiętać, że tapetowanie całego pomieszczenia jest ryzykownym rozwiązaniem z powodu ryzyka dominacji jednego motywu w konkretnym pokoju.

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria