Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

"Trzeźwy Kierujący''- kolejne działania stargardzkich policjantów ukierunkowane na trzeźwość kierujących

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas wszystkich, każdego dnia o każdej porze.

"Trzeźwy Kierujący''- kolejne działania stargardzkich policjantów ukierunkowane na trzeźwość kierujących

Stargardzcy dzielnicowi I Rewiru wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego na terenie miasta przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne „Trzeźwy Kierujący”, których głównym celem było eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.
 

Stargardzkie patrole ruchu drogowego oraz prewencji można było spotkać w godzinach porannych na terenie naszego miasta, gdzie policjanci ustawili punkty kontrolne, w których przeprowadzili wzmożone działania „Trzeźwy Kierujący”. Takie działania bezpośrednio wiążą się z ograniczeniem ilości popełnianych przestępstw i wykroczeń, a ponadto pod lupę brany jest także stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i posiadanie niezbędnej dokumentacji.
 

Efektem działań prewencyjnych było skontrolowanie, a zarazem sprawdzenie trzeźwości u kilkuset osób kierujących pojazdami. Wśród tak dużej ilości skontrolowanych na „podwójnym gazie" funkcjonariusze stargardzkiej komendy zatrzymali trzech kierujących, którzy kierowali swoim pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto za naruszenie przepisów ruchu drogowego kilkanaście osób ukaranych zostało mandatami karnymi.

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas wszystkich, każdego dnia o każdej porze. Od tej zasady nie ma wyjątków. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość za kierownicą zawsze i wszędzie. Bądźmy odpowiedzialni na drodze. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale często ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach.


       KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria