Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Ponad tysiąc osób na Pomorzu Zachodnim to pracownicy socjalni.

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Ponad tysiąc osób na Pomorzu Zachodnim to pracownicy socjalni. Ich praca zawodowa polega na pomocy innym. Uczą swoich podopiecznych, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i  pomagają im przezwyciężać życiowe trudności. Pracownicy socjalni wykazują się w pracy ponadprzeciętną empatią, odwagą i determinacją. Wspierają rodziny w trudnym procesie powrotu do życia w społeczeństwie, dbają o relacje międzyludzkie, wspierają osoby z niepełnosprawnością i te, które są bezrobotne. 

„Miłość do ludzi jest chyba najistotniejszym elementem naszego zawodu. Jeśli ktoś nie ma w sobie tej cechy, to na pewno sobie nie poradzi. Kwalifikacje zawodowe to nie wszystko” - mówi Beata, która od 30 lat pracuje w Pomocy Społecznej. „Wojna w Ukrainie po raz kolejny dowiodła, jak bardzo jesteśmy potrzebni. Stanęliśmy na wysokości zadania, a nie było to łatwe. Musieliśmy nauczyć się wielu nowych rzeczy, skoordynować trudne działania i zrobić to w bardzo krótkim czasie. Chcielibyśmy, żeby nasze działania były wreszcie docenione i odpowiednio wynagrodzone, bo z tym od lat jest problem” - dodaje.
 
Ze wsparcia pracowników socjalnych w 2021 roku w naszym regionie skorzystało ponad 24 tysiące rodzin. W najbliższą środę za ich trud oficjalnie podziękuje marszałek Olgierd Geblewicz. Tego dnia w Stargardzkim Centrum Kultury odbędą się bowiem Zachodniopomorskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość dedykowana wszystkim pracownikom sektora pomocy społecznej rozpocznie się o 10.30. 

Źródło foto: Urząd Miejski/Paweł Bieg


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria