Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

W trosce o bezpieczeństwo seniorów- spotkanie w Domu Kultury Kolejarza

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Bezpieczeństwo seniorów było tematem spotkania, które odbyła się wczoraj w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów- spotkanie w Domu Kultury Kolejarza

Bezpieczeństwo seniorów było tematem spotkania, które odbyła się wczoraj w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Policjanci zorganizowali je z myślą o seniorach, których bezpieczeństwo jest dla nich najważniejsze. W trosce o naszych rodziców, dziadków i samotnych sąsiadów policjanci przypomnieli, że oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują dobre serca seniorów.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stargardzkiej komendy w tym mł. insp. Michał Jaskulski- I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie, Monika Kieliszkak- Radna Miasta Stargard, seniorzy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, Małgorzata Szczerba- przedstawicielka stargardzkiego oddziału Banku Pocztowego oraz Dariusz Dąbek – kierownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Stargardzie.
 

Policjanci spotkali się z seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu podnieść świadomość seniorów i ostrzec ich przed oszustami, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do ich drzwi. Policjanci dokładnie omówili zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze ze strony oszustów. Wśród omawianych przestępstw znalazły się wszelkiego rodzaju oszustwa, w tym- na wnuczka, siostrzeńca, policjanta bądź przedstawiciela jakiejś instytucji. Policjanci omówili także temat kradzieży mienia, w tym kradzieży kieszonkowych w środkach komunikacji publicznej oraz kradzieżach damskich torebek m.in. na cmentarzu. Omawiając poszczególne przypadki, przypomnieli i zaprezentowali, w jaki sposób można uchronić się przed tego rodzaju kradzieżami, jak również oszustwami.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne, dlatego policjanci stargardzkiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa.

Zainteresowanie tematyką spotkania pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne i podobne spotkania będą z pewnością organizowane również w przyszłości.


     KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE

Źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja