Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

In memoriam Grzegorz Grzyb

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Dla Grzegorza po raz trzeci.

In memoriam Grzegorz Grzyb

Po raz trzeci w Stargardzie odbędzie się Grzybogranie. Muzyczny festiwal organizowany jest ku pamięci stargardzkiego artysty Grzegorza Grzyba, który parę lat temu tragicznie zginął w wypadku.

Przez trzy dni od 21 do 23 października w Stargardzkim Centrum Kultury trwać będzie to wydarzenie.

W piątek o godzinie 18:00 w galerii, w holu głównym odbędzie się wernisaż fotografii „Sekrety”. Wystawa podsumuje warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez Romana Budzowskiego. Na ścianach galerii zobaczymy dzieła uczestników projektu, a byli to: Marzena Adamczyk, Roman Budzowski, Maria Cielecka, Małgorzata Jakubowska, Agnieszka Ogrodowczyk, Kacper Ostaszewski, Marek Strychalski, Maja Sulżycka (Daniel), Patrycja Szuplak, Anna Wardal i Jolanta Zimiński.

 


 

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Inspirujący Stargard” realizowanego przez Fundację „Serce dla Wszystkich” finansowanego ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.
 
Natomiast w sobotę na dużej scenie solidna porcja jazzu i nie tylko. Pojawią się: Walk Away, Pendofsky, Gumolit, Funk Material, Out of Mind czy Słowik Brothers Brand. Koncerty zaczynają się o 18:00, a cena wstępu od 25 zł.
 
W niedzielę o 17:00 na dużej scenie SCK koncert powarsztatowy Osiecka/Sing Sing. Występ poprowadzi Monika Borzym, znana już stargardzianom z występu na tej scenie. Wstęp na koncert jest darmowy.   

Grzegorz Grzyb urodził (02.11.1971) i wychował się w Stargardzie. Już jako dziecko interesował się muzyką. Na początku inspiracją dla niego był swing i be - bop. Następnie zaczął sięgać po muzykę fusion, której całkowicie się poświęcał. Jego pierwszym nauczycielem był jego ojciec, a jego starszy brat był dla niego wzorem do naśladowania.
Był cenionym perkusistą i muzykiem sesyjnym. Współpracował z największymi polskimi gwiazdami, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Maciejem Sikałą, Wojtkiem Staroniewiczem, Tymonem Tymańskim,  Leszkiem Możdżerem czy Edytą Górniak.
Od 2009 roku należał do zespołu 3 Jazz Soldiers, który tworzył z Filipem Sojką Krzysztofem Misiakiem.
Swoją wielką muzyczną pasję łączył z kolarstwem. W środowisku rowerowym nazywali go „Pereki”. Grzegorz ścigał się i trenował z kolegami z grupy Rondo Babka Team. Wiele osób wspomina go jako świetnego muzyka i kolarza.
Zginął potrącony przez samochód 23.07.2018 w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Artystyczne B-moll, Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury oraz zespół Laboratorium. Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja