Dzisiaj jest: 9.12.2022, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

POLICJANCI PILNIE POSZUKIWANI

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Choć stare porzekadło mówi, że ?za mundurem panny sznurem? to okazuje się, że dzisiaj zainteresowanie płci pięknej nie jest wystarczającym powodem, żeby rozpocząć służbę mundurową.

POLICJANCI PILNIE POSZUKIWANI

Choć stare porzekadło mówi, że „za mundurem panny sznurem” to okazuje się, że dzisiaj zainteresowanie płci pięknej nie jest wystarczającym powodem, żeby rozpocząć służbę mundurową.

W całej Polsce komendy policji narzekają na braki kadrowe. „Praca odpowiedzialna i trudna a wypłata średnio satysfakcjonująca” - mów jeden z zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy. Ogólnopolskie statystyki pokazują, że bilans przyjęć wciąż wypada niekorzystnie w stosunku do odejść. Powodów jest kilka  m.in niezbyt duże zainteresowanie pracą w służbach mundurowych, przejścia na wcześniejszą emeryturę i zmiany kadrowe w jednostkach.
 
W całej Polsce Komendy Policji poszukują osób, które chciałyby wstąpić do służby w policji. Nie inaczej jest w naszym mieście, gdzie 8 października policjanci organizują tzw. „Dzień Otwarty”. 

„Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasilić nasze szeregi. W samym Stargardzie mamy kilka wakatów, chętnie przyjmiemy do pracy zaangażowanych ludzi. Oferujemy stabilne zatrudnienie i rozwój” - mówi mł. aspirant Justyna Siwarska. „Tego dnia będzie można zapoznać się z pracą funkcjonariuszy, dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji i dowiedzieć się, jakie wymagania stawiamy kandydatom do służby”- dodaje.
 
Z ogólnopolskich danych wynika, że minimalna liczba planowanych przyjęć do służby w tym roku to prawie 5 tysięcy osób. Potencjalni  kandydaci na początek zarobią około 4 tysiące złotych brutto. Muszą być obywatelami Polski i mieć nieposzlakowaną opinię. Nie mogą być karani i powinni być sprawni fizycznie. Tylko tyle, albo aż tyle. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria