Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Zmiany na Wyszyńskiego

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Od dzisiaj zmieniła się organizacja ruchu na ul. Wyszyńskiego.

Zmiany na Wyszyńskiego

Od dzisiaj zmieniła się organizacja ruchu na ul. Wyszyńskiego. Zmiany według przedstawicieli UM podyktowane są oczekiwaniami mieszkańców, kierowców i trwającą przebudową wiaduktu. „Jest to rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie zakończą się prace związane z przebudową stargardzkich wiaduktów. Sprawdzamy różne możliwości i warianty. Chcemy ułatwiać życie, a nie utrudniać, dlatego jesteśmy otwarci na sugestie” - mówi Katarzyna Grzesiak z Biura Prasowego UM.
 

Co konkretnie się zmieniło? Przede wszystkim przesunięto przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną w głąb ul. Wyszyńskiego (to przy Centrum Handlowym „Zodiak”). Światła w tym miejscu działają „na życzenie” i nie są  skolerowane z tymi przy Placu Wolności. Kolejną zmianą jest zlikwidowanie zatoczki na autobus i wyznaczenie buspasa przy Zodiaku. „Było to jedyne rozwiązanie, albowiem przejście dla pieszych nie mogło przebiegać po zatoczce autobusowej” - mówi Katarzyna Grzesiak. Nowe oznakowanie na Wyszyńskiego ma kolor żółty, co oznacza jego tymczasowość. Jak długo taki stan potrwa, na razie nie wiadomo. „Przypominam, że plan zagospodarowania zakłada, że w przyszłości ul. Wyszyńskiego będzie deptakiem, a ruch samochodowy zostanie tam ograniczony do minimum. Nie chcemy inwestować dużych pieniędzy w miejsce, które za jakiś czas zupełnie zmieni swój wygląd” - dodaje Katarzyna Grzesiak.

Zmiany, zmianami a zdezorientowani kierowcy skarżą się na wprowadzające w błąd oznakowanie. „Znak U21 to znak prowadzący kierowcę w stronę, którą powinien podążać mijając wyżej wymieniony. Nocą nikt za kierownicą nie powinien się zastanawiać, czy omijać znak z prawej, czy z lewej” - pisze jeden z naszych czytelników. Kolejny, zwraca uwagę na „zwężanie kolejnych odcinków zakorkowanego na maksa miasta”. Czytelnicy piszą też o tym, że „autobusy będą korkować i tak zapchaną ulicę”                i, że ”opóźnienia komunikacji miejskiej będą dużo większe niż do tej pory”. 

 

Czy tymczasowe rozwiązanie, jak podkreślają urzędnicy, sprawdzi się na dłuższą metę, pokaże czas i opinie Stargardzian. Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu miesiąca przywrócony zostanie ruch na ulicy Barnima. Dzięki temu przynajmniej po części, rozładowany zostanie ruch na ul. Wyszyńskiego.
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja