Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Gry online nauczą biznesu w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie dołączył do 30 placówek oświatowych z całego województwa, w których uczniowie będą uczyli się przedsiębiorczości online.

Gry online nauczą biznesu w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie

Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie dołączył do 30 placówek oświatowych z całego województwa, w których uczniowie będą uczyli się przedsiębiorczości online.

W nowym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Zachód będą korzystali z innowacyjnego narzędzia do nauki- Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki niemu, niczym w grze online, będą mogli prowadzić wirtualny biznes- hotel, biuro podróży, agencję eventową, salon fryzjerski czy warsztat samochodowy. Zakładają firmę, kupują urządzenia, przygotowują ofertę, szukają klientów, ustalają ceny, zatrudniają pracowników itp. Wszystko dzięki uczestnictwu w projekcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego "Pomorze Zachodnie- gdzie biznes łączy się z nauką".

 


Jak informuje Urząd Marszałkowski szkoły, które wyraziły chęć udziału w projekcie bezpłatnie, otrzymują licencję na korzystanie z oprogramowania na cały rok szkolny. Dzięki temu nauka biznesu w wirtualnej rzeczywistości może odbywać się np. podczas lekcji przedmiotów zawodowych. Platforma edukacyjna jest dostępna online, wykorzystuje mechanizmy rywalizacji, ma za zadanie angażować młodzież w rozrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. To pierwszy krok w kierunku własnej działalności gospodarczej. Szkolenia przechodzą też nauczyciele.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych zachodniopomorskie szkoły dołączą do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości. Dumny z tego jest Marszałek Olgierd Geblewicz. - Podczas takich lekcji przedsiębiorczości mają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych, zdobycia bardzo cennej wiedzy i umiejętności- podkreśla Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz. - W projekcie realizowanym przez nasze Centrum Inicjatyw Gospodarczych uczestniczy już 30 szkół z całego województwa. Sześć zgłosiło się w ubiegłym roku, teraz dołączyły kolejne 24. W każdej placówce nawet 120 uczniów i grupy nauczycieli- wyjaśnia Marszałek.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja