Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Poseł A. Marchewka mówił w Stargardzie o Pakiecie Ratunkowym

Dodano: 5 dni temu Autor:
Redakcja poleca!

Spotkanie z posłem Arkadiuszem Marchewką było kolejnym zorganizowanym w ostatnich tygodniach przez ekipę stargardzkiej Platformy Obywatelskiej.

Poseł A. Marchewka mówił w Stargardzie o Pakiecie Ratunkowym

Spotkanie z posłem Arkadiuszem Marchewką było kolejnym zorganizowanym w ostatnich tygodniach przez ekipę stargardzkiej Platformy Obywatelskiej.

Frekwencja w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie była z pewnością mniejsza niż na spotkaniu z Donaldem Tuskiem, ale nie brakowało zainteresowanych tematem. Wcześniej poseł A. Marchewka odwiedził m.in. mieszkańców Polic czy Łobza.

- Jakie wątki powtarzały się w tych dyskusjach? Co najbardziej dotyka w tej chwili Polki i Polaków? – pytał prowadzący Marek Stankiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Stargardzie.

Poseł podkreślił, że praktycznie w każdym miejscu ludzie poruszają te same kwestie. To m.in. wysokie ceny produktów w sklepach i paliwa na stacjach benzynowych czy wysokie raty kredytów.

A. Marchewka twierdzi, że potrzebne są realne działania, a nie kolejne propagandowe hasła. Dlatego posłowie PO złożyli w Sejmie konkretne propozycje i projekty ustaw, które są Pakietem Ratunkowym.

Rozwiązania PO na czas kryzysu to m.in. pomoc dla kredytobiorców i ustalenie raty kredytu na poziomie nie wyższym niż w grudniu 2021 r., wzrost wynagrodzeń o 20 proc. dla nauczycieli, pielęgniarek, ratowników medycznych i pozostałych pracowników sektora publicznego oraz obligacje antydrożyźniane, które pozwolą ochronić oszczędności przez wysoką inflacją i spadkiem wartości (do 50 tys. zł).

A już 8 lipca w Szczecinie rozpocznie się trzydniowe wydarzenie pod nazwą Meet Up!, adresowane do osób, które chcą mieć wpływ na politykę, spotkać ciekawych ludzi i zdobyć nowe doświadczenie. Rejestracja pod adresem:

https://www.nowageneracja.platforma.org

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA