Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Tacy młodzi a tacy zdolni!

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

?Mam to szczęście, ze szybko się uczę. Nie muszę cały dzień siedzieć w książkach, żeby coś zapamiętać. To pozwala mi prowadzić normalne życie nastolatki. Mam przyjaciół i czas na rozrywki.

Tacy młodzi a tacy zdolni!

„Mam to szczęście, ze szybko się uczę. Nie muszę cały dzień siedzieć w książkach, żeby coś zapamiętać. To pozwala mi prowadzić normalne życie nastolatki. Mam przyjaciół i czas na rozrywki. Język polski, biologia i chemia - to moje ulubione przedmioty. Piszę opowiadania i wiersze. To daje mi możliwość przelewania na papier uczuć i emocji” - opowiada Wiktoria Stępczyńska, jedna z wybitnych stargardzkich absolwentek uhonorowanych nagrodą prezydenta.

„Będę położną. Taki mam plan na życie” - to już historia Zosi Bochenek z SP 2, która zamierza trochę odpuścić i wreszcie odpocząć. „Bardzo skupiłam się na ocenach końcowych. Uczyłam się dużo i jestem najzwyczajniej zmęczona. Przede mną nowa szkoła i nowe wyzwania. Chcę być lekarką. Dużo pracy przede mną, dlatego teraz muszę odpocząć” - dodaje.
 

To tylko dwie krótkie historie spośród dziesięciu, bo właśnie tylu prymusów szkół podstawowych uhonorowano podczas uroczystej gali „Najlepszy absolwent Stargardu 2022”. Były gratulacje, kwiaty i nagrody wręczane przez prezydenta - Rafała Zająca.

„Kierujcie się zasadami i bądźcie otwarci, bo tylko wtedy sukces będzie pełen” - taką radę otrzymała młodzież od włodarza miasta. Każdy uczeń dostał również nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych.
 

Uroczyste spotkanie w SCK było również okazją do podsumowania pracowitego roku szkolnego i omówienia planów na przyszłość, których młodzież ma wiele. Na razie jednak wszyscy cieszą się na wakacje i wypoczynek. Spotkanie wybitnych uczniów zakończyły występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Młodzieżowego Domu Kultury. 

Z dumą przedstawiamy najlepszych z najlepszych:

Hubert Jaruzel – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 6,0, zachowanie: wzorowe,

Zofia Bochenek – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,83, zachowanie: wzorowe,

Filip Grzegorz Domaros – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,06, zachowanie: wzorowe,

Wiktoria Stępczyńska – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,85, zachowanie: wzorowe,

Michał Matwiejczyk – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,64, zachowanie: wzorowe,

Marcelina Kazimierska – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 5,61, zachowanie: wzorowe,

Bartosz Orłowski – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 5,8, zachowanie: wzorowe,

Hubert Stanisław Niewiadomski – Szkoła Podstawowa nr 8, średnia ocen: 5,22, zachowanie: wzorowe,

Aleksander Rudnik – Szkoła Podstawowa nr 9, średnia ocen: 5,33, zachowanie: wzorowe,

Paweł Dziki – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 5,44, zachowanie: wzorowe.

Galeria zdjęć: TUTAJ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja