Dzisiaj jest: 28.6.2022, imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Milion dla szpitala

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

Ponad 400 000 zł popłynie z budżetu Stargardu do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Milion dla szpitala

Ponad 400 000 zł popłynie z budżetu Stargardu do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. To pieniądze, które są potrzebne na naprawę tomografu komputerowego. Dzięki temu stargardzianie znów zyskają dostęp do tego ważnego badania. Przekazanie środków jest możliwe po zmianach w budżecie jednogłośnie przyjętych przez radnych Rady Miejskiej.
 

– Wsparcie udzielone przez miasto umożliwi modernizację tomografu komputerowego, który uległ awarii. To bardzo drogi sprzęt, więc wszystkie naprawy również są kosztowne. Tomografia pozostaje jednym z kluczowych badań w diagnostyce szpitalnej, dlatego uważam, że nasza pomoc jest wyjątkowo potrzebna – mówi prezydent Rafał Zając.
 

To kolejne wsparcie finansowe dla tej placówki. Z kasy miasta w tym roku popłynęło już prawie 650 000 zł, z przeznaczeniem na dwa aparaty do znieczulania z kardiomonitorem. Za te pieniądze wykonano też niezbędne roboty przy wentylacji i klimatyzacji w blokach operacyjnych, trakcie porodowym, na oddziale intensywnej terapii i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

            URZĄD MIASTA W STARGARDZIE

Autor foto: Anna Wardal

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA